Rauch happy day štáva z ananasu

Rauch happy day štáva z ananasu
Výrobce: Rauch
Objem: 1000 ml
Obal: Tetra Pak
Název: Rauch happy day 100% ananas
Příchuť: Ananas
Typ nápoje: Šťáva
Přibližná cena: 45 Kč (za 100ml 4.5 Kč)
Energetická hodnota: 228 kJ (53 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Rakousko

Konečně přišla řada na první ananasovou šťávu. Ananas patří mezi ovoce, ze kterého můžete vyrobit 100% šťávu, podobně jako třeba pomeranč nebo jablko. Vybral jsem na úvod Rauch happy day 100% ananas.

Štávu vyrábí Rauch z koncentrátu. Neobsahuje nic. Ani přidaný cukr. Konzervaci zajištujě pasterace. Paráda. Sám nevim kolik 100% ananasových šťáv vůbec na trhu najdete, určitě je ale nabízí Pfanner, či Fructal. Z domácích například Linea Nivnice tzn. značka džusu Hello. Všechny se vyrábí z koncentrátu, třeba se časem objeví i přimo lisovaná šťáva. Když si vemu příklad ze sebe, tak nevím, jestli mi ananas chutná nebo jo. Je to zvlášní ovoce. Ale ano, chutná.

Po otevření širokého víčka Tetra Paku hned rozpoznáte ananasovou přívuň. Okamžitě jsem si vybavil otevřenou plechovku ananasu – taková ta nakrájená ananasová kolečka nebo kostičky. Dobrota. I nápoj chutná znamenitě. Trošku hustší, než jsem očekával, což ale nijak nekazí celkový dojem. Chuť nic nenarušuje, žádná pachuť na závěr, prostě maximální spokojenost. Chutná opravdu 100% ananasově. Na začátku přírodně sladká (12,3 g/100 ml) s lehce nakyslým koncem.

Rauch happy day štáva z ananasu

Podobně jako u předchozích happy day nektarů Černého rybízu a Meruňky chválim i happy day 100% ananas. Přední strana Tetra Paku jasně zobrazuje zmíněné ovoce, čili hned poznáte, co kupujete. I když znovu zklame zadní část obalu, kde Rauch popisuje výrobu a výběr ovoce pouze v Němčině a Angličtině. Po stranách Tetra Paku už najdete pouze malým písmem v mnoha jazycích základní informace o šťávě. Díky širokému víčku dostane lepší známku. Jsem víc než spokojen.

Složení: 100% ananasová šťáva z ananasového koncentrátu. Bez přídavku cukru, bohatá na vitamín C