Fairtrade nektar Pfanner Banán

Fairtrade nektar Pfanner Banán
Výrobce: Hermann Pfanner Getränke GmbH
Objem: 1000 ml
Obal: Tetra pak
Název: Pfanner Banán Fair
Příchuť: Banán
Typ nápoje: Nektar
Přibližná cena: 55 Kč (za 100ml 5.5 Kč)
Energetická hodnota: 255 kJ (60 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Rakousko

Druhý banánový nápoj na vypito.cz nabízím od Pfannera. Banánových drinků na trhu mnoho nenajdete a tak jsem na dnešní nektar zvědavý. Pamatujete na první banánové pití? Dostal jsem tenkrát nektar Graniny od někoho natolik vyjimečného…

Značka Fairtrade by měla být jistou zárukou kvality a zároveň jejím nákupem přispíváte na zlepšení pracovních a životních podmínek výrobců v rozvojových zemích. Banánovou šťávu na trhu nehledejte, šlo by asi o velice hustou a drahou kašičku. Nektar ale už ve své podobě realný a prodejný je. Obsahuje minimální povinné procento banánu ve výši 25%. Kromě procentuálního ovocného podílu plave v nektaru také třtinový cukr v celkovém množství 14,3 g/100 ml. Ehm, tak to je snad nejsladší nektar, co jsme zatím ochutnali. Nechybí ani okyselovač kyselina citronová a antioxidant kyselina L–askorbová. Škoda té kyseliny citronové, mohlo být hodnocení složení za jedna. Pro dlouhotrvající čistotu a svěžest banánového nektaru ve výrobním závodě Pfanner pasterují. Jak jinak.

Fairtrade nektar Pfanner Banán

Barevně nemůžu nápoji cokoliv vytknout. Ikdyž barva tekutého banánu nevypadá příliš hezky ma prostě svůj přírodní odstín a tak to má být. S vůní už je to horší. Banánovou přívuň poznáte, ale voní prostě divně. Zajímalo by mě, jak by nápoj chutnal s vyšším ovocným podílem, než je pouhých 25%. Po napití chvilku trvá, než poznáte, co pijete. Zprvu nevýrazná chuť přechází v dost sladkou banánovou, nebo spíš slabě banánovou. Díky povaze samotného ovoce má nealkoholický nápoj hustší konzistenci, což u 25% nektaru vidíte málokdy. Řekl bych, že namíchat opravdu povedený banánový nektar bude tak trošku alchymie. Riziko pachuti po polknutí odhaduji jako středně vysoké až vysoké. Tady ale závěr chuti nijak nekazí celkový dojem a ja sem vesměs spokojen. Určitě nenechat zteplat, protože pak pijete sladkou slabou banánovku.

Fairtrade nektar Pfanner Banán

Tetra Pakový obal se širokým víčkem na závit vypadá hezky. Přesněji řečeno – etiketa vypadá hezky. Zelené pozadí barevně ladí se žlutými banány. Líbí se mi, jak hlavní obrázek plynule přechází na levý bok krabicového obalu, kde ho snad jen trošku ruší čárový kód. Na pravé straně fotografie chlapíka, který nese (asi) právě sklizené banány a pod fotografií německý text hovořící o značce Fairtrade. Slovník vytahovat nebudu, čili kdo z vás ovládá německý jazyk, počte si. Uplně dole na levé straně Tetra Paku a vlastně i na zadní straně uvidíte nutriční hodnoty. K těm se vzádu přidává rozpis složení a znovu zmínka o značce Fairtrade. Tentokrát i v českém jazyce. Přiznám se, že mě nektar Pfanner Fairtrade Banán nezklamal, ale ani nijak nepotěšil. Koupíte ho za 55,- ?

Složení: pitná voda, banánová dužina* (25% hm.), třtinový cukr*, kyselina: kyselina citrónová, antioxidant: kyselina L–askorbová. *100% ovoce a cukru pochází z FAIRTRADE zdrojů.