Caraïbos Mango nektar

Caraïbos Mango nektar
Výrobce: CARAÏBOS France
Objem: 1000 ml
Obal: Skleněná láhev
Název: Caraïbos Mango
Příchuť: Aloe vera
Typ nápoje: Mango
Přibližná cena: 89 Kč (za 100ml 8.9 Kč)
Energetická hodnota: 197 kJ (46 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Francie

První ochutnávka od značky Caraïbos nedopadla uplně podle mých představ. Pravda, šlo o nápoj ani né tak k přímé konzumaci, ale jako základ k dalšímu míchání nealkoholických i alkoholických koktejlů. Dnes mám v ruce poctivý nektar s příchutí manga s celkovým obsahem cukrů 11 g na 100 ml nápoje.

Aby mohl výrobce prohlásit mangový nápoj nektarem, musí obsahovat alespoň 25 % ovocné složky. V případě Caraïbosu se můžeme těšit rovnou na 35 % manga, přesněji řečeno mangového pyré, které je nositelem chuti tohoto nektaru z Francie. Potřebuji si koupit odšťavňovač pro lepší představu a také ukázku všech možných čerstvě připravených šťáv, ovocných protlaků či pyré. Jak už jsem uváděl v minulých článcích, šťáva u ovoce typu meruňky, broskve či manga se označuje pojmem "pyré", jelikož pochází z velmi dužinatého ovoce, z něhož lze přímo vyrobit pouze "nápoj" velmi husté až kašovité konzistence. Takové, že i po zředění vodou do 35% nektaru Caraïbos výsledný produkt působí na první pohled stále dost mango hustě. Pro zvýraznění a asi i zlepšení chuti se Caraïbos mango nektar sladí, okyselí a oaskorbuje. Pasterace zajistí trvanlivost a můžeme ochutnávat.

Caraïbos Mango nektar

Širokého víčka na závit a po té slabá ovocná vůně tropického ovoce. Podobně jako ovocné šťávy z koncentrátu voní minimálně i Caraïbos Mango nektar, což mi vůbec nevadí. Podíl 35 % ovoce znamená stále dost vysokou hutnost francouzského drinku a leckdo si ho rád zředí. Přesto, že etiketa udává 11 g cukru, nezdá se mi nápoj nějak extra sladký. Kdo má rád mango si ale rozhodně pochutná. Zprvu nevýrazná ovocná chuť se rychle odmaskuje a tropické ovoce je zcela patrné. Žádná nepříjemná pachuť po polknutí se nekoná a určitě budete spokojeni. Přiznávám, že osobně nejsem velkým příznivcem manga jako takového, a tak vy, co máte mango rádi si moji známku za chuť zlepšete klidně o celý jeden stupeň. Rozhodně jde ale o nápoj, který k míchání úplně vybízí a v kombinaci s jinými alko i nealko tekutými přísadami svojí finální chutí koktejluzaujme ještě širší skupinu konzumentů.

Caraïbos Mango nektar složení

Kromě povinného českého popisu složení, dodavatele a nutričních hodnot vzádu na skleněné litrové lahvi (nálepka překrývající originál texty v pěti jazycích) si v našem jazyce jinak příliš nepočtete. Jelikož pochází nektar z Francie, většina je francouzsky. Když se ale zadíváte na etiketu podrobněji, potěší drobné detaily. Například recept na míchaný koktejl za účasti Caraïbos Mango nektaru samozřejmě. A to je vlastně jediný potěšující drobný detail. Nejenom nápisem "special barmen" v čele etikety výrobce oznamuje zaměření Caraïbos nápojů právě na míchání alko i nealko koktejlů, ale i obrázek nerezové odměrky používané na baru k odměření a nalití přesné dávky alkoholu v připravovaném koktejlu leccos napoví. Láhev má objem 1000 ml a je to opravdu macek. Přesto se dobře drží, jelikož prolis v její horní části vytváří vhodný úchop i pro menší ruce za barem. Cena 89,- za litr nektaru s vysokým podílem ovoce není pravda nejnižší, ale na druhou stranu dostanete velmi kvalitní nápoj s poctivou mango chutí.

Složení: voda, pyré mango (35 %), cukr, kyselina citronová, kyselina askorbová.