Netradiční přichuť nektaru Rauch Lychee

Netradiční přichuť nektaru Rauch Lychee
Výrobce: Rauch
Objem: 1000 ml
Obal: Tetra Pak
Název: Rauch happy day Lychee
Příchuť: Liči
Typ nápoje: Nektary
Přibližná cena: 46 Kč (za 100ml 4.6 Kč)
Energetická hodnota: Neuvedeno
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Rakousko

Rauch přes své široké portfolio výrobků různých příchutí mimo jiné také vyrábí (asi jako jeden z mála) nektar s příchutí Lychee. Tato příchuť se nám tu objevila v prvních dnech provozu blogu u ledového čaje White tea Lychee.

Trošku jsem zapátral na wiki a našel pár informací o ovoci jménem Liči. Jedna se o tropické a subtropické ovoce, které roste na stromech. Velikostí zhruba 5 cm na délku a 4 cm na šířku, pokryto světle červenou hrubší slupkou, která po snadném sloupnutí skrývá bílý sladký plod. Musim se přiznat, že jsem ještě neměl tu čest ochutnat toto ovoce. Ale už bych měl. Pravda, to jsem si řikal už po testování White tea Lychee. Tzn. když chvilku počkáme, zítra to bude půl roku.

Ve skle vypadá nektar jako grepový džus, který jsme zatím ještě nechutnali. Bílá barva lehoulince do žluta. Podle vůně se mi vybaví vůně mandarinek. Ovšem mandarinky z kompotu, ty co jsem vždycky potají zobal z kupované a dost drahé plechovky. Příjemná vůně. I samotná chuť se podobá trošku kompotovaným mandarinkám. Je dost sladká, ale nijak to nekazí celkový dojem z chuti. Po napití cítíte celou dobu jemnou chuť, která nezanechává žádnou pachuť nebo jakýkoliv negativní dozvuk. Dobrota.

Netradiční přichuť nektaru Rauch Lychee

Etiketa na Tetra Paku uvádí složení 30% podílu ovocné složky Liči pyré z koncentrátu. Dále čtu zmínku o cukru (žádný glukózo–fruktózový sirup), antioxidant kyselina askorbová a jako okyselení kyselina citronová. Kyselý mi nápoj rozhodně nepřijde. Prakticky kyselost vůbec nezaznamenávám. To je ze složení vše, čili můžeme být spokojeni. Rauch by byl sám proti sobě, kdyby do nektaru přidaval nějaké další přidatné látky.

Tetra Pak svým designem patří do rodiny promakaných obalů alá Rauch. Podobně jako u rybízu či meruňky i tento má zkosenou přední levou hranu, která vytváří prostorový dojem ovoce liči na přední straně etikety. Zadní strana znovu hovoří o přípravě nápoje a množství použitého ovoce na jednu krabici Rauch Lychee. Bohužel pouze zase v Němčině a Angličtině. Nutriční hodnoty na boku etikety znovu chybí, a tak se nedozvíme například kolik obsahuje cukru na 100 ml. Stejně tak nenacházím energetickou hodnotu. Škoda. Rozhodně jsem ale s chutí tohoto nápoje více než spokojen.

Složení: 30% podíl liči pyré z koncentrátu, cukr, okyseleno: kyselinou citronovou; antioxidant: kyselina askorbová