Zeleninový karotkový nektar od McCartera

Zeleninový karotkový nektar od McCartera
Výrobce: McCarter a.s.
Objem: 750 ml
Obal: PET lahev
Název: Karotka McCarter
Příchuť: Mrkev
Typ nápoje: Nektar
Přibližná cena: 30 Kč (za 100ml 4 Kč)
Energetická hodnota: 190 kJ (45 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Slovensko

Zeleninových nektarů na trhu nenajdete mnoho. Karotku od společnosti McCarter prodejce umístil v kartonech na paletě mezi ovoce a zeleninu a to byl dobrý tah. Žádné vyrovnávání jednotlivých lahví do regálu a přesto si zákazník výrobku hned všimne. Tak jako já, když jsem kupoval papriky. 750 ml plastová lahev s pěknou etiketou za slušné peníze.

Doporučuji dobře protřepat před otevřením, jelikož na dně plave hodně jemné mrkvové dužiny. Po otevření jsem se až lekl zeleninového závanu. Mrkev rozeznáte až po chvíli, celkově nektar voni tak nějak neutrálně. Nalil jsem do skleničky a je to hustota. Něco jako když slijete šťávu vzniklou během domácí přípravy mrkvového salátu. Barevně a konzistencí tedy odpovídá. Výrobce uvádí složení nápoje – podíl 50% šťávy z čerstvě lisované karotky, voda a cukr. Chuťově mi přijde nektar nepatrně sladší než samotná šťáva z domácího mrkvového salátu. Což mi nijak nevadí. Spíš to zpříjemňuje celkovou chuť. Po polknutí ještě více vyzní zeleninová koncovka chuti a po chvíli na jazyku ucítíte lehce nahořklou pachuť. Ta není způsobena žádnou přidatnou látkou, jelikož v nektaru Karotka vyrobeného ze šťávy z lisované karotky bez koncentrátů žádné přidatné látky nejsou. Domnívám se, že slabá hořkost vychází ze samotné zeleniny a celkové chuti mrkve jako takové. A čím je nápoj teplejší, tím se zvyšuje hořkost. Určitě konzumujte vychlazené. Konzervaci zajištuje výrobce pasterováním. V součtu nemám nic, co bych nápoji vytknul.

Společnost McCarter ze Slovenska pozoruji už delší dobu. Přicházi na trh stále s něčím novým a i Karotka vyčnívá z řady. Perfektně sedící etikata na láhvi typu sleeve s docela pěkným potiskem bez přehnaného množství informací splňuje svoji funkci bezvadně. Přiznávám, ja stále vyhlížím nové výrobky mezi nealkoholickými nápoji, ale Karotky sem si všiml okamžitě. PET lahev se širokým víčkem a jednoduchým designem také potěší. Nejsem zrovna mrkvový typ, ale věřím, že Vám tento zeleninový nektar bude chutnat.

Složení: Šťáva z čerstvě lisované karotky (50% hm.), pramenitá voda, cukr.