Višnový nektar z Jižních Čech Viko Višeň

Višnový nektar z Jižních Čech Viko Višeň
Výrobce: Zemcheba s.r.o.
Objem: 750 ml
Obal: Skleněná lahev
Název: Viko višeň
Příchuť: Višeň
Typ nápoje: Nektar
Přibližná cena: 30 Kč (za 100ml 4 Kč)
Energetická hodnota: 200 kJ (47 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Česká republika

Dnes něco z jihočeského kraje. Zemcheba vyrábí velice chutné přírodní produkty a prodává je pod značkou Viko. Domnívám se, že Vás není mnoho, co by jste tyto nápoje znali. Po předchozích ochutnaných příchutích Černý rybíz a Exotické směsi s jablkem a mrkví přichází na řadu moje oblíbená višeň. Nápojům Viko mohu vytknout snad jenom cenu. Interně si tu ale můžeme říci, že ta nebude nikdy taková, jakou bychom chtěli.

Hned po prvním otevření ucítíte lehkou příjemnou třešňovo–višňovou vůni. Přírodní višnové aroma dělá své. Ani sebemenší známka po přídavku chemie. Barva odpovídá takovým těm uzrálým tmavě červeným, spíš vínově zbarveným třešním. No a chuť? Vynikající. Přidané cukry nijak nektar nekazí, jsou potřeba, jelikož višen by samotná byla příliš kyselá a trpká. Žádný glukózo–fruktózový sirup a jiné paskvily. Prostě budete mlaskat. Někomu možná přijde Viko višeň příliš chuťově "silné". Stačí zředit vodou a hotovo. Musim se ale přiznat, že kdybych neviděl etiketu, řekl bych, že jde o třešeň. Zkrátka, vy co si vybavíte chuť šťávy, která bývá na dně ve sklenici zavařených třešní od babičky, tak to je téměř přesně ono. Cena 30 korun není pravda nejnižší, rozhodně ale musím konstatovat, že odpovídá kvalitě nápoje.

Až mi to přijde trošku blbý, hledám co bych zkritizoval, jenže Viko nápoje stáčí Zemcheba do skleněných lahví se širokým hrdlem a krátkým závitem víčka. Nejlepší kombinace obalu a uzávěru, jakou si můžete přát. K tomu pěkná a názorná etiketa, ze které ihned poznáte, co kupujete. Takže by Viko višeň mohlo být ještě levnější a neměl bých jedinou výtku. Pravda, pak by zase asi výrobce nemohl na trhu fungovat, protože kvalita něco stojí. Podtrženo a sečteno – těšim se na další příchutě.

Všechny Viko nápoje nakoupíte v prodejnách Albert (Ahold) a nově také v Globusu.

Složení: pitná voda, cukr, višňová šťáva z koncentrátu, antioxidant kys. askorbová, přírodní višňové aroma.