Viko Černý rybíz

Viko černý rybíz
Výrobce: Zemcheba s.r.o.
Objem: 750 ml
Obal: Skleněná lahev
Název: Viko černý rybíz
Příchuť: Černý rybíz
Typ nápoje: Nektar
Přibližná cena: 30 Kč (za 100ml 4 Kč)
Energetická hodnota: 200 kJ (47 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Česká republika

Černý rybíz byl jediný rybíz, který mi nikdy nechutnal. Úplně vidím ty vzpomínky na dětství. Nektar z černého rybízu naopak chutná skvěle. A když ho ještě můžete ochutnat přímo ze skleněné lahve, co víc si přát.

Zprvu sladká chuť se příjemnou cestou měni v trpkou až lehce kyselou. CO2 nečekejte, jde o nesycený nápoj, přesněji nektar s podílem ovoce min. 25%. Přesto působí jako hodně koncentrovaný. Veliká výhoda pro ty, kteří si rádi nápoje ředí vodou. Vůně není ani moc výrazná, jak by taky ne, černý rybíz sám o sobě prakticky není cítit. Barva odpovídá. Tenhle drink jsem zkusil namíchat i s alkoholem a stále nezbývá než konstatovat – dobrota. Také jde docela rychle do hlavy.

Skleněná lahev má výhody i nevýhody, i když zastávám názor, že výhody převažují. Předně, nápoj patří do skla, z PETky se takhle příjemně nikdy nenapijete. Naopak je sklo zranitelnější a na cestách pokud náhodou vypadne lahev z batohu, rozbije se a o všechen nápoj rázem přijdete. Výrobce nektaru Viko černý rybíz stáčí své nápoje do skla se širokým znovu uzavíratelným víčkem na krátký závit. Ideální řešení. Pravda, zase to zvyšuje celkovou hmotnost výrobku a konečnou cenu. Viko černý rybíz si ale skleněný obal prostě zaslouží. Při objemu 750 ml nektar z černého rybízu mnoho nestojí ani neváží.

Všechny Viko nápoje nakoupíte v prodejnách Albert (Ahold) a nově také v Globusu.

Složení: Pitná voda, cukr, šťáva z koncentrátu z černého rybízu, antioxidant kyselina askorbová, přírodní rybízové aroma, bez chemické konzervace, pasterizováno, ovocný podíl min. 25%, energie: 200 kJ = 47 kcal ve 100ml