Přírodní višňový nektar v zálohované lahvi

Přírodní višňový nektar v zálohované lahvi
Výrobce: Stará Dáma s.r.o.
Objem: 1000 ml
Obal: Skleněná lahev
Název: Stará Dáma Višňový nektar
Příchuť: Černý rybíz
Typ nápoje: Nektar
Přibližná cena: 45 Kč (za 100ml 4,5 Kč)
Energetická hodnota: 218 kJ (51 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Česká republika

Dostala se mi do ruky pro většinu asi ne příliš známá značka jménem “Stará Dáma”. Tenhle malý český výrobce vyrábí poměrně širokou řadu nealkoholických drinků (hl. nektary a šťávy). Dnes začnu trošku z druhé strany.

Rád objevuji "nové" české nápoje . Na první pohled mě zaujala u Staré Dámy skleněná jednoduše tvarovaná lahev. Moštárna stáčí do méně obvyklého skleněného vratného obalu objemu 1 litru. Jistě, sklo zvyšuje výslednou cenu této višně, ale zase se napijete z lahve mnohem příjemněji. Není to "krabicák" ani PETka. Znovu uzavíratelné víčko přináší také větší komfort pro spotřebitele. Líbí se mi i myšlenka vratného skla.

Společně s obalem hodnotím pozitivně to hlavní – chuť. Určitě se řadí mezi "hodně višňové". Hádám hlavně podle trpkosti. Doposud jsem takto ryzí višnový nektar nepil. Více trpký, správné vyvážení cukru, nic navíc. Vůně prozrazuje višeň prakticky ihned po otevření láhve. Bez jakýchkoliv chemických přísad. Třešeň by byla zřejmě více nasládlejší oproti lehce trpké nakyslé višňi. Po napití... musím uznat, že je to vážně dobrota. Pomalu jako by jste si rozmačkali kupu višní a udělali si nápoj sami doma na odšťavňovači – což by ale byla šťáva. Necítíte nic jiného než zmíněné ovoce. Těším se na další příchuť od této Staré Dámy.

Složení: Višňová šťáva, voda a cukr, bilkoviny: 0,15g, uhlohydráty: 13,42g z toho ovocné cukry 12,82g, tuky: 0,01g z toho nasycene mastné kyseliny 0,002g, balastní látky: 0,15g, sodik: 0,002g