Nektar z černého rybízu SOLEVITA

Nektar z černého rybízu SOLEVITA
Výrobce: Lidl Stiftung & Co. KG.
Objem: 1000 ml
Obal: Tetra Pak
Název: SOLEVITA Černý rybíz
Příchuť: Černý rybíz
Typ nápoje: Nektar
Přibližná cena: 25 Kč (za 100ml 2.5 Kč)
Energetická hodnota: 214 kJ (50 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Německo

Objevil jsem z Polska dodaný černorybízový nektar za docela slušný peníz. Nikdy jsem neviděl značku “SOLEVITA” a tak jsem před recenzí trošku skeptický. Tak jako vždy, když objevuji nový výrobek na trhu. Už to ale chtělo nějakou konkurenci jednomu z prvních článku Viko černý rybíz.

Zase ten hroznej nalejvák v podobě úzkého víčka na Tetra Paku. Musim se přiznat, že mi tento šplíchací uzávěr leze silně na nervy. No nic, tak dál. Po prvním přivonění je poznat černý rybíz. Nektar je vyroben tak jak má být. 25% ovocného podílu černého rybízu splňuje minimální předepsanou hodnotu. Kdyby číslo bylo nižší, už se jedná o ovocný nápoj, tzn. kvalita nápoje by byla nižší. SOLEVITA Nektar z "Czarnych Porzeczek" (název na etiketě výrobce napsal pouze v němčině a polštině) obsahuje 12 gramů cukru na 100 ml.

Také ho po napití dost cítíte, společně s postupnou trpkostí černého rybízu. Přijde mi ale, že samotná chuť je taková prázdná, nejdřiv sladká, pak hned trpká a "jakoby" chyběla ta pravá chuť černého rybízu, která se objevuje u jiných černo rybízových nektarů. Kdy prostě po polknutí cítíte zmíněné ovoce mnohem výrazněji. V podstatě se ale jedná spiše o detail, který bude zajímat mě, pak možná někoho jako jsem já a pak možná už nikoho. Čili budete spokojeni.

Jak už jsem zmínil v úvodu, Tetra Pak s úzkým víčkem nalévá opravdu hrozně. Alespoň že lze víčko znovu uzavřít a nápoj se dá vypít později. Etiketa doporučuje spotřebovat do 4 dní po načnutí. Ja doporučuji do 3 dní. Co je pozitivní – obrázek černého rybízu rozeznáte na etiketě hned. Výrobce se také chlubí viditelným údajem o obsahu 25% ovocného podílu. Celkově ovšem patří vzhled k těch průměrným až podprůměrným.

Za sebe musím říct, že považuji SOLEVITA Nektar z Czarnych Porzeczek za průměrný produkt na trhu za celkem slušnou cenu.