Meruňkový nektar Granini

Meruňkový nektar Granini
Výrobce: Eckes-Granini
Objem: 1000 ml
Obal: PET lahev
Název: Granini Meruňka
Příchuť: Meruňka
Typ nápoje: Nektar
Přibližná cena: 51 Kč (za 100ml 5.1 Kč)
Energetická hodnota: 231 kJ (54 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Francie

Po nepříliš zajímavém Granini Banán jsem sáhl do regálu pro Granini Meruňku. Nejdřiv jsem ale trošku tápal, jelikož ovoce není na malé etiketě ihned k poznání. Granini nabízi na českém trhu v distribuci společnost Karlovarské minerální vody a.s.

Granini Meruňka obsahuje předepsané množství meruňkového pyré pro nektar, tj. 40% podíl. Výrobce přidává pro lepší chuť cukr (bohužel neudává množstí) a také, nevím jestli z důvodu chuti, koncentrovanou citronovou šťávu. A v neposlední řadě antioxidant kyselinu askorbovou. Moc nerozumím přidavku zmíněné citronové šťávy, zřejně na "doladění" chuti, možná pro okyselení nápoje, nevím. Ale říkám si proč to tam ti výrobci přidávájí, vždyt síla je v jednoduchosti a minimu přidatných látek.

Nápoj patří k těm řidším meruňkám, pyré už z výroby pravděpodobně bude hodně "důkladně" pasírováno a tak je v něm relativně málo dužiny. Granini Meruňka tak není příliš hustá, jak jsem očekával. Podle vůně jasně poznám příchuť nektaru, možná až moc voňavého. Barva odpovídá, přesto, že se v láhvi zdá tmavší než po nalití do skleničky. Chuť v úvodu příjemně vyvážená, dostatečně meruňková, akorát sladká... no ale bohužel na konci po polknutí nepříjemná, ikdyž ne tak silná, hořkost na jazyku. Velká škoda.

Specifický tvar obalu Granini nápojů má svůj význám. Zákazník už z dálky pozná svoji značku. Ďolíčky po celé plastové lahvi rozlišovací efekt jenom umocňují. Díky širokému plastovému víčku s krátkým závitem dostane Granini Meruňka lepší známku za obal. Etiketa už je slabší, podobně jako u Granini banán dost nudná. Meruňka neni tak uplně rozeznatelná na první pohled, nejprve jsem měl pocit že koukám na mandarinku. Celkově se ale dle mého jedná za nevýrazný nektar za vysokou cenu.

Složení: meruňkové pyré 40%, voda, cukr, koncentrovaná citronová šťáva, antioxiant: kyselina l-askorbová.