Meruňkový happy day nektar od Rauchu

Meruňkový happy day nektar od Rauchu
Výrobce: Rauch
Objem: 1000 ml
Obal: Tetra Pak
Název: Rauch happy day meruňka
Příchuť: Meruňka
Typ nápoje: Nektary
Přibližná cena: 45 Kč (za 100ml 4.5 Kč)
Energetická hodnota: Neuvedeno
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Rakousko

Rauch patří mezi špičku, to víme. I vy už to víte, aspoň doufám. Výrobek happy day Meruňka uvádí na své etiketě garanci vybraného ovoce. Po luxusním černém rybízu, který mám skoro nejradši ze všech možných přichutí, jsem na Rauch happy day Meruňku moc zvědav.

Potěšilo mě hned v úvodu minimum přidaných látek v nápoji. Meruňkový nektar vyžaduje podle vyhlášky 40% podíl meruňkového pyré, což Rauch happy day samozřejmě splňuje. Menší podíl už by znamenalo meruňkový ovocný nápoj a ten nemívá zdaleka takovou kvalitu. Kromě meruňkového podílu obsahuje Rauch cukr (přesné množství výrobce neuvádí) a kyselinu askorbovou jako antioxidant. Hned na začátek jsem spokojen. Uvidíme jak to bude s vůní a hlavně chutí.

Po načnutí Tetra Paku poznám meruňku jen tak tak, slabá vůně ovšem znamená předpoklad kvalitní chuti. Aspoň ve většině případů to tak zatím bylo. Ve skleničce poznáte, že i meruňkový nektar od Rauchu patří k těm řidším meruňkám, podobně jako Granini. Po napití musím konstatovat, že chuť je podstatně jemnější než u Granini Meruňka. Jemnější a přesto výborná a dostatečně výrazně meruňková. Žádná pachuť na jazyku, nic co by chuť jakkoliv kazilo. Sladká akorát. Fakt luxus. Nemám žádné výhrady. Speciálně u meruňky doporučuji dostatečně vychladit.

Podobně jako u Rauch happy day Černý rybíz i Meruňku výrobce stáčí do perfektního Tetra Paku. Krabice má "moderní design" (hlavně díky jednoduchosti v podobě zkosené levé hrany krabice) a také široké víčko, ze kterého se nalévá (ale i pije) jedna báseň. Etiketa také nezklame, ikdyž bych znovu volil větší kontrast barev a zvýraznění plodu meruněk. Zadní strana obalu opět popisuje historii firmy a kvalitu použitého ovoce - v Angličtině a Němčině. Pruda. Také etiketa neobsahuje nutriční hodnoty včetně údaje množství kJ na 100ml. To jsem ještě nezažil. Kromě trošku vyšší ceny ale vesměs výrobek Rauch happy day meruňka nadchnul. Hlavně svojí chutí.

Složení: voda, meruňkové pyré, cukr, antioxidant: kyselina askorbová.