Minerální voda Korunní s chutí kávy

Minerální voda Korunní s chutí kávy
Výrobce: Karlovarská Korunní s.r.o.
Objem: 750 ml
Obal: PET lahev
Název: Korunní Kávová
Příchuť: Káva a mango
Typ nápoje: Voda
Přibližná cena: 11 Kč (za 100ml 1,47 Kč)
Energetická hodnota: 74 kJ (17 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Česká republika

Výrobce minerálních vod společnost Korunní vlastní provozní závod ve Stráži nad Ohří. Bohužel i tento významný podnik na českém trhu s vlastním zdrojem minerální vody nepatří českému majiteli. Vlastní ho společnost z Velké Británie. Vybral jsem Korunní Kávovou, zaujala mě kávová přichuť vody. I když mi osobně přijde kávová přichuť vody asi tak stejně zvláštní, jako kdyby firma vyráběla vodu s příchutí piva. No nic, zkusíme a uvídíme.

Podle vuně bych se zavřenýma očima tipoval maršmelouny, nebo jiné bombóny. Kávu necítím. Zjišťuji, že bych měl cítit i mango, jelikož v části složení se dočtete, že jde o nápoj s příchutí kávy a manga. Zajímavá kombinace. Barvu Korunní Kávová žádnou nemá, což mě trošku překvapilo. Na pohled by jste si ji spletli s jakoukoliv přirodní neochucenou vodou. Je zřejmé, že jako vždy – i u Korunní Kávové – samotnou přichuť dodávají aromata. Pravda, po napití cítím trošku kávu, mango nepoznám, i když tam asi je. Rozhodně ale z chuti nejsem nijak odvařený, alespoň že nezustáva pachuť v ústech. I když trošku mejdličko na jazyku vzniká. Že by se ozývalo sladidlo sukralóza? Toto sladidlo jako přidatnou látku k invertovanému cukru a fruktóze používá výrobce zřejmě hlavně z důvodu úspory nákladů. Kromě těchto sladivých složek už Korunní Kávová obsahuje pouze klasiku v podobě kyseliny citronové. A nesmím zapomenout také na přirodní kofein. Nasyceno tak akorát a když necháte nápoj trošku delší dobu mimo lednici, teplejší více připomíná kávu i nějaké to ovoce.

PET lahev má dobré maskování v podobě rukávové etikety, která prakticky celý obal halí do černé barvy. Vytváří tak dojem lahve plné tmavé tekutiny. Neni tomu tak. Určitě ale etiketa patří k těm velice kvalitním i když v tomto případě jen z pohledu použité technologie. Vzorem a designem nic moc. Korunní se již delší dobu odlišuje od ostatních výrobců svým typickým víčkem připomínajícím tvar koruny. Královské koruny. Je to zajímavost, která mi ale trošku nesedí do ruky při manipulaci s víčkem. To ale může mít každý jinak. Voda mě nijak nenadchla, ale to jsem ve finále neočekával.

Složení: minerální voda, invertovaný cukr, fruktóza, CO2, kyseliny: kyselina citronová, aroma, sladidla: sukralóza. Sacharidy 4,1 g/100 ml