Kokosová voda Cocomas z Indonésie

Kokosová voda Cocomas z Indonésie
Výrobce: P.T. INHIL SARIMAS KELAPA
Objem: 250 ml
Obal: Tetra Pak
Název: Cocomas kokosová voda
Příchuť: Kokos
Typ nápoje: Voda
Přibližná cena: 30 Kč (za 100ml 12 Kč)
Energetická hodnota: 70 kJ (16 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Indonésie

Po Malee COCO vodě z Thajska mám dnes k dispozici k ochutnání další kokosovou vodu Cocomas. Bohužel se ale dodává pouze v krabičce s přiloženým brčkem, čili foto nápoje ve skleničce nečekejte.

Nápoj pochází z Indonésie a na našem trhu ho distribuuje společnost Vega Provita. Z obalu se dozvídám, že se skládá z kokosové vody, cukru a kyseliny citronové. Cukrů by mělo ve vodě plavat 2 gramy na 100 ml. Vypadá to podle etikety, že snad výrobce nepřidává obyčejnou vodu, ale pouze "čerstvou kokosovou vodu". Půjdu tedy sosat brčkem jako když jsem byl malej a začali frčet krabičkové nápoje Fruko.

Jelikož nevidim obsah nápoje, nejsem schopen popsat barvu. Ani vůni, protože přičuchavat k brčku má asi stejný smysl jako číst návod k japonskému videu. No dobře, musím barvu a vůni zhodnotit a tak jsem vymačkal trošku brčkem do skleničky. Voda nevoní a je bezbarvá. Ne, nebudu rozřezávat krabičku, abych se dostal dovnitř. Nechám to přirozenou brčko cestou.

A jednoduše můžu říci, že mi kokosová voda Cocomas chutná. Určitě rozhodně víc, než minulá Malee Coco. Je decentnější, kokos méně výrazný než u Malee Coco a celkově nemá tak silnou "mýdlovou" konzistenci. Je to zvlášní, protože u Cocomas není žádný podíl obyčejné vody. Měla by tedy být chuť kokosu výraznější. Kokos cítíte celou dobu příjemně, zlehka. Cukry nijak nedominují. Po kyselosti z kyseliny citronové ani památky, vše tak akorát. Na závěr příjemný dozvuk kokosové chuti. Jsem spokojen.

Etiketa má pěkný motiv s palmou a kokosovým ořechem s uříznutým vrškem, ze kterého kouká brčko. Čili ořech alias sklenička. I tak na mě ale etiketa působí trošku nevýrazným dojmem. Jelikož je krabička takový malý Tetra Páček, není na něm mnoho dalších informací. Na zadní straně klasicky údaje o výrobci a nutričních hodnotách a... to je celé. Pokud chcete ochutnat tuhle dobrou kokosovou vodu, objednávejte na eshop.provita.cz

Složení: čerstvá kokosová voda, cukr, regulátor kyselosti (kyselina citronová).