Mineral drink multivitamin od Poděbradky

Mineral drink multivitamin od Poděbradky
Výrobce: Poděbradka, a.s.
Objem: 1500 ml
Obal: PET lahev
Název: Mineral drink multivitamin
Příchuť: Multivitamin
Typ nápoje: Voda
Přibližná cena: 1 Kč (za 100ml 1.7 Kč)
Energetická hodnota: 1.2 kJ (0 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Česká republika

Společnost Poděbradka, a.s., vyrábí kromě minerálních jemně perlivých a neperlivých, ProLinie jemně perlivých a neperlivých jo a ještě ProLinie aktiv vod také tzv. “Mineral drink”. Narazil jsem v obchodě na příchuť Multivitamin (ještě existuje Limeta). O Mineral drinku od Poděbradky jsem neměl ani ponětí, že vůbec figurují na českém trhu.

Mineral drink patří do kategorie "vody". Přesněji se jedná o minerální, jemně perlivou vodu s ovocnou šťávou. Je mi trošku záhadou proč vůbec Mineral drink u Poděbradky vznikl a pro jaký segment trhu je určen. Ikdyž je to voda, chutná a vypadá jako limonáda. Neobsahuje cukry, ale pouze sladidla a svoji cenou "podobných" nápojům (např. limonádám Olé) nemůže konkurovat. Jedinný rozdíl představuje minerální voda jako základ nápoje.

Ano, hned po otevření PET lahve poznáte chemii. Spousty chemie. Aroma (uměle vyrobeno) sice funguje dobře, cítím multivitamín, ale zároveň také něco dalšího, nepříjemného. Možná skupinu čtyř sladidel, možná benzoát sodný, ono je to asi jedno. Té ovocné šťávy a dřeně z koncentrátu je tam celých 0,5%. Nevím jestli vůbec takové množství snesu. No nic, tak dál.

Chuťově patří Mineral drink multivitamín k něčemu podobnému ve stylu Euro Shopper Grapefruit, nebo Cola. Až na to, že tady jde o oranžovou barvu. Multivitamín totiž bývá, abych tak řekl, "vděčnou" příchutí, do které se schová kde co. Předemnou ale hošani z Poděbradky jen tak něco neschovaj. Na začátku díky silné vůni cítím i výraznější chuť. Ta ale ihned mizí a nastupují umělé cukry. A pak už jenom lehká pachuť a povlak na jazyku z cyklamátů a spol. Aspoň, že pouze lehká. I tak jsem to vylil.

Na materiálu výrobce nešetřil, což PET lahvi rozhodně svědčí. PETka se velice dobře drží v ruce, ikdyž mě silně nebaví její tvar. Etiketa by podle mého zasloužila lepší zpracování alespoň, co se vzhledu tyče. Díky tvaru lahve je ale dost malá, a tak na ní není příliš prostoru pro větší grafické akce. Poděbradka se tak v zástupu konkurenčních produktů liší hlavně tvarem svého obalu. Dost výrazně a věřím, že dost funkčně. Tento produkt si ale už nikdy nekoupím.

Složení: minerální voda, ovocná šťáva z koncentrátu (pomeranč, maracuja, citron) ovocná dřeň z koncentrátu (broskev, meruňka, mango, guava, banán), kyseliny: kyselina citronová a kyselina askorbová, oxid uhličitý, směs sladidel (cyklamát, aspartam, acesulfam K, sacharin – obsahuje zdroj fenylalaninu), aroma, konzervant: benzoát sodný, směs vitamínů, barvivo: betakaroten.