Kokosová voda Malee COCO z Thajska

Kokosová voda Malee COCO z Thajska
Výrobce: MALEE SAMPRAN PLC.
Objem: 360 ml
Obal: PET lahev
Název: Malee COCO Original
Příchuť: Kokos
Typ nápoje: Voda
Přibližná cena: 29 Kč (za 100ml 8.06 Kč)
Energetická hodnota: 91 kJ (21 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Thajsko

Dnes konečně zase voda. Ale jaká přátelé. Kokosová voda původem z Thajska. Díky vstřícnosti společnosti VEGA PROVITA s.r.o. a eshopu provita.cz se mi podařilo získat tento produkt a přiblížit vám tak jeho chuť. Jdeme na to.

Jakmile vemu do ruky PET lahev kokosové vody Malee COCO Original jsem nadšen. Všechny vnější ukazatele tohoto produktu jsou více než pozitivní. Produkt se skládá ze 70% kokosové vody, 2% cukru a vody. Jeho energetická hodnota na 100 ml je 91 kJ. Na vodu celkem vysoká hodnota. Podle informací prodejce se tento produkt prodává hlavně do posiloven, kde konzumenty oslovuje asi svojí relativně vysokou energetickou hodnotu (na vodu) a přitom nula procenty tuku. V přepočtu obsahuje 5,3 g cukru na 100 ml. To jde.

Tak nejprve vůně. Po otevření dvojího uzávěru lahve ucítíte velice zajímavou vůni. Připadá mi trošku jak odér známý z pivovarů přesněji ze sklepů pivovarů, a ještě přesněji z míst zvaných spilka, tedy tam, kde probíhá kvašení piva. Vůně je taková trochu technická, ale kokos v pozadí poznáte. Po nalití do skleničky se jakákoliv přívuň vytratí, absolutně bez zápachu. Zajímavé jak v lahvi voní jinak než ve skle. Barvu má Malee COCO čirou, lehce bíle zakalenou, asi takovou jakou by mělo mít. Něco jako když rozlousknete kokosovy ořech a ta voda z něho. Čili to sedí.

Kokosová voda Malee COCO z Thajska

Po ochutnání cítím spilku ještě silněji. Jde ale převážně o vůni, která tento pocit přináší. Postupně totiž v ústech Malee COCO vodu tolik necitíte. Hlavní charakter vody tak stále zajištuje čich. COCO má lehounce hustší konzistenci a trošku "mejdlovitý" pocit z chuti. Ne ale nijak chemický, nebo jakkoliv negativní. Taková ta "mastnota" kokosová. Prostě dost věrná podoba právě vylité kokosové vody ze samotného kokosu. V této variantě naředěné vodou a oslazená. Ikdyž cukr skoro necítím. Musíte ochutnat, jelikož jde fakt o netradiční nápoj. Doporučuji konzumovat vychlazené.

Jak jsem již uvedl v úvodu, produkt vypada opravdu špičkově. Jednoduchý tvar lahve se širokým uzávěrem, tvrdá PETka se vám nijak nedeformuje v ruce a ještě k tomu je jištěna hliníkovým víčkem, které musíte před napitím odloupnout. Ono hliníkové víčko považuji spiš za takovou pojistku výrobce, než za přidanou hodnotu výrobku. Sleevová etiketa perfektní. Jednoduchá s pěknými detaily nejenom na přední straně ale i vzadu, kde se hovoří o složení a nutričních hodnotách. Prostě radost pohledět. Víc takových obalů a etiket na českém trhu prosím. Doporučuji tento produkt ochutnat, jelikož patři chuťově mezi opravdovou raritu. Objednávejte na eshop.provita.cz

</p>

Složení: 70% kokosová voda, 2% cukru, voda