Ochucený jemně sycený Rajec Angrešt

Ochucený jemně sycený Rajec Angrešt
Výrobce: Kofola, a.s.
Objem: 1500 ml
Obal: PET lahev
Název: Rajec ANGREŠT
Příchuť: ANGREŠT
Typ nápoje: Voda
Přibližná cena: 15 Kč (za 100ml 1 Kč)
Energetická hodnota: 68 kJ (16 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Slovensko

Nepatřím mezi příznivce ochucených vod všeho druhu, ale celkem mě zaujaly “nové” přichutě vody Rajec, se kterými poslední dobou Kofola přichází na trh. Z nových příchutí jako jsou například Lípa, Kaštan, Mateřídouška či Pampeliška jsem vybral něco co opravdu konzumujete i jinak, než ve formě ochucené vody. Sáhl jsem tedy po Rajec Angrešt.

Angrešt jsme vždycky zobali jako děti na zahrádce u babičky. Světle zelené někdy lehce červené plody rostly na malých keřích a původně je babička používala na výrobu džemů a zavařenin. Podle vůně ale u vody Rajec Angrešt zmíněný plod nepoznám. Po otevření PETky ucítíte relativně vysoké "navonění". Snažil jsem se rozpoznat co mi vůně nejvíce připomíná, ale neúspěšně. Osobně mi přijde taková nic neříkající nebo jak bych to řekl – výchozí jako ve většině ochucených vod. Nebo také odér ze sodovkárny, konrétně v oddělení výroby sirupů. Jaká vůně, taková chuť. Opět těžko rozeznat co pijete. Přitom podle etikety obsahuje jemně sycená voda Rajec Angrešt kromě aromat (zřejmě angreštových) 1% angreštové šťávy z koncentrátu. Tyto dvě složky by měly dávat onu angreštovou chuť. Možná ovšem tuto původní "originální" chuť přebíjí další přidatné látky uvedené na etiketě. Kyselina citronová a bohužel i benzoát sodný. Rajec Angrešt výrobce sladí fruktózou a také koukám, nevím proč, přidává kyslík. Ze všeho nejvíce potěší minimální pachuť na jazyku po polknutí. Celkově mám ale takový rozpačitý pocit z této příchutě vody Rajec a předpokládám na trhu velice úzkou skupinu konzumentů – fajnšmekrů. Já se mezi ně nezařadím.

Společnost Kofola prakticky u všech svých produktů používá kvalitní obal i etiketu. Etiketa je jednoduchá, výstižná z foliového materiálu a zákazník hned pozná co kupuje. Nemám výtek. PET lahev se řadí k také k těm kvalitním – pevným s úzkým víčkem delšího závitu. Musim se přiznat, že když už si kupuji balenou vodu, preferuji Rajec. Neochucený, neperlivý. Jako ale doposud všechny ochucené vody i tato mě nezaujala.

Složení: pramenitá voda, fruktóza, angreštová šťáva z koncentrátu (1%), oxid uhličitý (min. 1 g/l), kyslík, kyselina citronová; aroma, konzervanty: benzoát sodný.