Jemně ochucená Dobrá voda Hruška

Jemně ochucená Dobrá voda Hruška
Výrobce: Poděbradka, a.s.
Objem: 1500 ml
Obal: PET lahev
Název: Dobrá voda Hruška
Příchuť: Hruška
Typ nápoje: Voda
Přibližná cena: 15 Kč (za 100ml 1 Kč)
Energetická hodnota: 70 kJ (16 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Slovensko

Celkem dobrá voda tahle hrušková Dobrá voda. Nevím, kterou vodu zkoušet dřív, jelikož jich je na trhu strašně moc. Hruška od Dobré vody, respektive od Poděbradky, respektive od Mattoni, přesněji od Karlovarských minerálních vod, a.s. patří mezi minerální nesycené ochucené. Příchuť hruška není tolik obvyklá, možná proto jsem ji vybral.

Voda příjemně jemně voní, výrobce byl v přidávání aromat opatrný. Zralá hruška tak akorát. I po napití cítíte ovoce jenom lehce. Minerální voda z Poděbrad, zdá se, nemá žádnou přírodní výraznější chuť. Jak jsem řekl v úvodu, jde o nesycený nápoj, což samotnou hrušku mírně zvýrazňuje. Přes pozitivní začátek musím přesto zmínit nepříjemnou nahořklou pachuť, která se chvilku po napití dostaví. Ano, pil jsem mnoho ochucených vod, i když nepatří mezi mé oblíbené nápoje už z principu původu chuti z aromat, a ani Dobrá voda Hruška není výjimkou. V tomto případě bych ale rád zdůraznil, že voda patří rozhodně k těm povedenějším vyváženějším chutím.

Výrobci neustále zkouší nové a nové metody jak přilákat další zákazníky. Tento produkt má renovovaný tvar PETky (aby se lépe držela), kratší závit plastového víčka (snadněji otevřete + úspora nákladů pro výrobce) a foliovou téměř průhlednou etiketu s obrázkem rozkrojené hrušky. Všechny základní informace jsou pěkně čitelné na první pohled. Další poznámky na etiketě jako například "25% méně plastu" rozpozná spotřebitel těžko. I tak to pro někoho může být přidaná hodnota proč koupit. V tomto případě jde o ekologii. Já již příště nekoupím, mám radši nesycenou neochucenou, pro ty z Vás, kteří ochucené vody rádi, vyzkoušejte.

Složení: Minerální voda, cukr (4,4 g/100ml), aroma, regulator kyselosti: kyselina citronová, konzervant: benzoan sodný, dimethyldikarbonát, vitamín C (12mg/100ml)