Pfanner BCE Green Apple

Pfanner BCE green apple
Výrobce: Hermann Pfanner Getränke GmbH
Objem: 1500 ml
Obal: PET lahev
Název: Pfanner BCE green apple
Příchuť: Zelené jablko
Typ nápoje: Ovocný nápoj
Přibližná cena: 35 Kč (za 100ml 2.33 Kč)
Energetická hodnota: 114 kJ (27 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Rakousko

Pfanner nazývá sortu svých ovocných nápojů, do které patří Green apple jako “still drinks”. Puvodně jsem Zelené jablko považoval za nektar. Výrobce nabízí ještě několik dalších still drinks například s příchutí manga a maracuji, či více rozšířený multivitamín.

Už samotná vůně je skoro až nepříjemná na první čuch. Pak ale pomalu poznáte o co jde, a voní, jako když si kousnu do zeleného jablka – Golden se jmenují? Aromata tedy fungují celkem správně a já zmíněné plody poznal. Barva působí dost nepřirozeně, podezřele brčálovitě zelená. Aha, už to čtu E133 – barvivo Brilantní modř. Krásný název pro přidatnou látku určenou do potravinařství (složení máme rázem na hodnotě 5).

Ještě jsem neochutnal a už jsou mi známé chemikálie v ovocném nápoji a moc se mi do něj nechce. No dobrá, na první ochutnání chuťově připomíná 100% jablečnou šťávu. Kyselá až lehce natrpklá s minimem množství cukru a bez oxidu uhličitého, takže bublinky neucítíte. Možná jsem ted trošku nechtěne shodil jablečný džus, ale nebojte, Pfanner BCE Green apple rozhodně kvality 100% džusu nedosahuje. Opakuji: jablečné šťávě toto Zelené jablko prostě nesahá ani po kotníky.

Etiketu má drink moderní – plastovou. Ovšem také plnou údajů v mnoha jazycích až se v tom člověk lehce ztrácí. Škoda. Ale zelená jablka v čele zobrazena jsou a to je hlavní pro většinu spotřebitelů při orientaci v hypermarketech. Lahev má i dobře uchopitelný tvar. Pfanner patří mezi špičku na trhu, ale nápoj by mohl být z pohledu složení (a také ceny) mnohem více kvalitní, o tom není pochyb. Bez všech doposud zmíněných (i nezmíněných) přidatných látek by rozhodně Pfanner toto Zelené jablko nevyrobil. Ještě k tomu ta "krásná" cena přes 35,-. Abych nezapomněl, v Rakousku se vyrábí ještě jedno zelené jablko s názvem Pfanner Zelené jablko.

Složení: Podíl ovocné složky: Nejméně 10% hmotnosti. Pitná voda, jablečně šťáva (9,5% hm.) z jablečného koncentrátu, cukr, citronová šťáva z citronového koncentrátu, kyseliny: k. citronová, stabilizátory: E414, E440, E415, aroma, barviva: betakaroten, E133, vitamíny (C, E, B6, B1, B12), pasterováno