Relax jablko švestka skořice

Relax jablko švestka skořice
Výrobce: Maspex Wadowice
Objem: 1000 ml
Obal: Tetra Pak
Název: Relax jablko švestka skořice
Příchuť: Jablečná švestková skořicová
Typ nápoje: Ovocný nápoj
Přibližná cena: 26 Kč (za 100ml 2.6 Kč)
Energetická hodnota: 201 kJ (47 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Evropská Unie

Zvědavost. Takhle by se dal nazvat důvod koupě a dnešní ochutnávky ovocného nápoje Relax s jablkem, švestkou a skořicí. Děkuji za inspiraci pro budoucí smoothie s těmito ingrediencemi, jelikož kombinace se zdá být zajímavá. Jak se to podařilo Relaxu se teprve ukáže.

Společnost MASPEX Czech s.r.o., která kromě značky Relax dodává na trh i nápoje Kubík, Caprio, Original River nebo energetický nápoj Tiger patří do skupiny Maspex Wadowice Group původem z Polska. Už mi pár nealkoholických nápojů značky Relax rukama prošlo, ale žádný mi neutkvěl v paměti jako povedený kousek. Co mi naopak hned připomene zmíněnou značku, je její způsobu slazení. Sladí totiž cukrem nebo glukozo–fruktozovým sirupem nebo obojím. Způsob slazení označují písmena D a G na horní straně obalu. Můj dnešní relax má písmena D i G, takže je slazen cukrem i g–f sirupem. Jablka má nápoj celkem 25 % a švestky 5 %. Skořice stačí samozřejmě špetka a na závěr kyselina citronová a askorbová. Plus neznámé aroma. To vše ošetřeno pasterací a hurá napít se.

Relax jablko švestka skořice

Šlo snadno dopředu odhadnout, jak bude Relax jablko švestka vonět. Lahodně. Neznám nikoho, komu by nevoněla skořice, zejména v kombinaci s jablečným nápojem (studeným i teplým). I samotná chuť mě velmi mile překvapuje. Příjemně jablečně nakyslá se skořicovým ovoněním, cukry nijak nedominují a ucítíte jejich sílu pouze krátce před polknutím. Pak přichází nakyslý konec a nakyslost zůstavá na jazyku ještě nějaký čas. Není ale nijak nepříjemná, spíš bych řekl dostatečně jablečná a očekávatelná. Aroma skořice nepřebíjí celkovou ovocnou chuť a ani se v nápoji neztrácí. Nevím, jak hodně jinak by nápoj chutnal bez švestek, ale ty v podstatě nerozeznávám. Možná dávají nápoji onu "silnější" nakyslost, možná pouze dolaďují celkovou chuť. Jsem spokojen. Že bych si šel nápoj ohřát a přilil něčeho málo ostřejšího...?

Relax jablko švestka skořice

Mám se vzhledem Relax nápojů trošku problém. Osobní, takže mi dovolte pár subjektivní dojmů. Nelíbí se mi ani hranatý ani kulatý tetrapak. Obal působí tak nějak kočkopsovitě. S tím souvisí i úzké cákavé víčko, které má ale pravda kde jaká jiná značka nápojů balících do tetrapaku. Během nalévání nápoje musíte být opravdu velmi opatrní, aby jste si napošplíchali celý stůl. No a potisk? Ona hranato–kulatost má právě zase tu výhodu, že etiketa jakoby byla vidět ze všech stran. Texty složení a nutričních hodnot tak zabírají minimum místa a zákazník dobře pozná, co kupuje. Mě nebaví modré podbarvení vršku obalu, ale jinak prostě musim mlčet, protože... prostě proto. Věřím, že Relax mnoho lidí svým vzhledem naopak zaujme a když nepotěší konzumenta na pohled, chutí a vůní tenhle konkretní kousek rozhodně zaboduje!

Složení: voda, jablečný protlak (20%), cukr (D) a/anebo glukozo-fruktozový sirup (G), jablečná šťáva z koncentrátu (5%), švestkový protlak (5%), regulátor kyselosti: kyselina citronová, antioxidant: kyselina askorbová, skořice (0,1%), aroma. D/G - v závislosti od použité suroviny: viz potisk v horní části obalu.