Ovocný nápoj Pfanner červený pomeranč

Ovocný nápoj Pfanner červený pomeranč
Výrobce: Hermann Pfanner Getränke GmbH
Objem: 2000 ml
Obal: Tetra Pak
Název: Pfanner Blutorange
Příchuť: Červený pomeranč
Typ nápoje: Ovocný nápoj
Přibližná cena: 70 Kč (za 100ml 3.5 Kč)
Energetická hodnota: 208 kJ (49 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Rakousko

Mám pocit, že jsme ještě neochutnali červený pomeranč. Osobně bych raději 100% šťávu, neboli džus z koncentrátu bez přidaných cukrů, ale nejdřiv se podiváme na zoubek ovocnému nápoji Pfanner Blutorange. Ikdyž si myslim, že se spiš Pfanner podívá na zoubky mně.

Obsahuje totiž 11,1 gramů cukru na 100 ml nápoje. Alespoň že cukru a ne našeho oblibeného glukozo–fruktózo sirupu. Zase mám rozpor. Začínám se podezřívat, že nerozumim formulaci složení na posledních několika testovaných Pfanner drinků. Totiž! Etiketa říká "podíl ovocné složky nejméně 40% hm." Tento Pfanner obsahuje podíl červených pomerančů 20% hm. Pak ještě pár přídavků šťávy z černé mrkve a granátového jablka. Jejich podíl ale výrobce neuvádí. Troška kyseliny citronové pro okyselení (a možná také konzervaci) a aroma pro "vyvážení" chuti. Hlavní podíl na konzervaci má samozřejmě pasterace. Ve složení vždycky píšou "po otevření nechat v chladničce a spotřebovat do 2 dnu." Už jste někdy zkoušeli nechat po otevření třeba týden, dva a pak ochutnali? Zkuste to.

Ovocný nápoj Pfanner červený pomeranč

Podle vůně rozeznávám pomeranč. Se zavřenýma očima rozeznávám pomeranč. Možná spíš obecněji citrusy. Barvou ovocný nápoj pravda trošku odrazuje. Jak se tak pozorně dívám, v nápoji plavou jemné asi ovocné částečky červeného pomeranče a na první pohled tak Pfanner červený pomeranč vypadá, že nebude nijak řidký. A neni. Na to, že obsahuje 20% resp. 40% ovocného podílu mě to až překvapuje. Chuť je opravdu dost kyselá. Kdo někdo jedl červené pomeranče, rozezná je. Ale na druhou stranu asi snadno každý řekne "červený grep". Chutě jsou téměř identické. Přes výraznou nakyslou chuť citrusových plodů samozřejmě hodně zaniká sladkost. Celých 11,1 gramů cukru jakoby nebylo. Opravdu. Dal jsem ochutnat ovocný nápoj u nás v kanceláři a i ti, kteří řeknou při obsahu cukru kolem 8 g "je to strašně sladký" řekli u Pfanner červeného pomeranče "dobré je to, ani to není tak sladké".

Ovocný nápoj Pfanner červený pomeranč složení

Co říci závěrem. Snad něco k obalu. Tetra Pak klasický dvoulitrový se širokým víčkem rozhodně nezklame a nalévání ovocného nápoje poctivým šroubovacím uzávěrem tak mimo jiné znamená čistý nepošplíchaný stůl. Velké dvoulitrové balení také přináši pocit "jakoby" nápoj skoro neubýval. Naplníte jednu, dvě, tři skleničky a pořád toho máte ve velké krabici až až. Etiketou nepřekvapí, klasika ve stylu předchozích Pfanner dva litry Tetra Paků jako byly například Pfanner Zelené jablko. Na český název zapomeňte a ti, kteří neovládají angličtinu nebo němčimu si počtou tak akorát složení a nutriční hodnoty. Osobně mě červený pomeranč v tekutém stavu podoby 40% ovocného nápoje nezklamal, ale určitě bych raději ochutnal šťávu z červených pomerančů. Tomu by ale asi také odpovídala vyšší cena než je 70,-.

Složení: pitná voda, šťáva z červených pomerančů z koncentrátu (20% hm.), pomerančová šťáva z koncentrátu, cukr, regulátor kyselosti: kyselina citrónová, koncentrát šťávy z černé mrkve, koncentrát šťávy z granátového jablka, aroma, vitamín C.