Caraïbos Aloe Si

Caraïbos Aloe Si
Výrobce: CARAÏBOS France
Objem: 1000 ml
Obal: Skleněná láhev
Název: Caraïbos Aloe Si
Příchuť: Aloe vera
Typ nápoje: Ovocný nápoj
Přibližná cena: 89 Kč (za 100ml 8.9 Kč)
Energetická hodnota: 232 kJ (54 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Francie

Nápoje Caraïbos už znám. Asi týden. Do té doby zcela unikaly mému přehledu všech možných různých značek na našem trhu. Pravda, Caraïbos šťávy, nektary, ovocné nápoje a coctail mixy se totiž ještě nedávno v Čechách koupit nedaly. To už ale dnes neplatí a já bych vás rád v tomto článku seznámil s přichutí nazvanou Aloe Si.

Zřejmě aloe vera, alespoň podle obrázku na etiketě. Když ale lahev otočíte a podíváte se na zadní část textů, už to tak jednoznačně aloe není. Z celkového množství 30 % ovoce v nápoji (mimo jiné velmi slušná hodnota na ovocný nápoj) celých 11 % patří pomeranči, ananasu 9 % a hroznové šťávě 9 %. Jestli umím počítat do 30, tak 1 % chybí. Dále výrobce uvadí 7 % sirupu z agáve, 7 % extraktu z aloe vera a 3 % lyči pyré. Trošku mě toto složení mate, jelikož 7 % sirupu k 30 % ovoce se mi zdá hodně, stejně tak 7 % extraktu z aloe vera. Dost vysoká čísla, ale... proč ne. 3 % lyči pyré bych považoval za šťávu, tzn. ovocného podílu může být i více než 30 %. Tak dál. Kyselina citronová, přírodní aroma, sůl, kyselina askorbová... plus? E466 – karboxymethylcelulóza a E415 – xanthan jako stabilizátory a na závěr barvivo E131. Zřejmě pro dosažení a udržení stábilní zelenosti, což nám bohužel pokazí celkové hodnocení za složení. Škoda. Mně sytá zelená na pohled nevadí, takže se klidně odvážím ochutnat.

Caraïbos Aloe Si

Musím uznat, že po nalití nápoje do skleničky přecejen pusobí poněku brčálovitě. Nápoj pro vodníka, řekl bych. Po přivonění ucítíte nevýraznou směs vůní z nichž nedokáži identifikovat jejich původ. Z chutě jsem zmatený zrovna tak. Ale dobře, ananas asi trošku cítím. Je to právě on, který přináší dominantní sladký pocit z nápoje hned v úvodu ochutnávky. Cukry vás budou provázet až skodo do konce, kdy se projeví menší nakyslost ovocného nápoje. Po polknutí žádná pachuť na jazyku, takže v pořádku. Přesto musím konstatovat, že při hlubším prozkoumání se nemůžu zbavit pocitu jakési překombinovanosti všech přísad v nápoji a tedy i jeho výsledné chuti. Spolu se sladkostí se neubráníte pocitu nutnosti onu cukro–hutnost ředit. Nejlépe vodou, trošku ledu, případně nějakou bylinku jako aroma a může z toho být úplně jiný nápoj. Vypít celou lahev na posezení, tak mám zasoby cukru na celou zimu a můžu se uložit k zimnímu spánku.

Caraïbos Aloe Si složení</div>

Všechny nápoje Caraïbos přichází ve skleněné litrové lahvi s uzavíratelným víčkem na krátký závit. Dle mého ten nejlepší obal, jaký může výrobce zvolit. Lahev je navíc vyrobena přesně podle zadání firmy CARAÏBOS France, a tak kromě vyraženého loga ve skle určitě zaznamenáte zajímavý prolis po obvodu její horní části. Ten má zajistit pevnější úchop, aby vám lahev jen tak z rukou nevypadla, když je máte mokré během přípravy míchaných drinků. Přední strana etikety poskytuje všechny základní informace přehledně a jasně, i když její zelené pozadí poněkud zaniká v zelené barvě samotného nápoje. Zadní část nabízí podrobné informace o složení a v případě českého překladu pár nepřesností. Jelikož se nápoje Caraïbos zaměřují hodně jako základ k dalšímu míchání, nechybí na žádném z nich krátká receptura typu "připrav si vlastní koktejl". U Aloe Si najdete návod na výrobu koktejlu PIÑA VERA. V součtu musím konstatovat, že pít tenhle ovocný nápoj samotný sedne málo komu, takže ho určitě řeďte a míchejte.

Složení: voda, džusy z koncentrátu: pomerančový (11%), ananasový (9%), bílé hroznové (9%), sirup agáve (7%), cukr, extrakt z aloe vera (7%), liči pyré (3%), kyselina citronová, přírodní aroma, sůl, stabilizátory: E766 (správně má být E466), E415, kyselina skorbová, barvivo E131.