Ovocný nápoj Rio Jahoda Banán

Ovocný nápoj Rio Jahoda Banán
Výrobce: McCarter a.s.
Objem: 1000 ml
Obal: Tetra Pak
Název: Rio Jahoda Banán
Příchuť: Jahoda, banán
Typ nápoje: Ovocný nápoj
Přibližná cena: 37 Kč (za 100ml 3.7 Kč)
Energetická hodnota: 187 kJ (44 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Slovensko

Další kousek od McCartera a po 100% zelenině znovu ovocný nápoj. Zaujala mě opět etiketa a také zvědavost, jak bude chutnat kombinace chutí banánu a jahody. Škoda, že Rio Jahoda Banán neobsahuje více ovocné složky.

Rio Jahoda Banán výrábí McCarter z ovocného koncentrátu. Banánového pyré najdete v nápoji 15% jahodového 5% a ještě také 5% jablečného koncentrátu. To máme 25% ovocné složky. Škoda, že výrobce k cukru přidává také glukózový sirup, ale buďme radí za alespoň částečný podíl cukru. Také mě docela potěšilo přírodní a přírodně identické aroma. Kyselina citronová, jako regulátor kyselosti už patří mezi klasiku. Obarveno zcela neškodným barvivem E163 a hlavně Rio neobsahuje žádné konzervační látky. Jediné co mě trošku zklamalo je zahušťovadlo xanthan.

Barva mě celkem překvapila. Růžově zbarvený Rio Jahoda Banán se vzhledem podobá šťávě z červených grepů. Nápoj voní tak trošku uměle, nějaký jahodový lízátka nebo zvýkací bombony z pouti. Banán a jablko prakticky necítím. Škoda, jelikož vůně je dost silná a může někoho odpudit. Ubral bych aromata. Celkově má vůně charakter tak trošku do aviváže, nebo mýdla. Nemůžu říct, že voní špatně, voní jinak a příliš silně.

Ovocný nápoj Rio Jahoda Banán

Samozřejmě už vůně napovídá, jaká bude chuť. Rio Jahoda Banán svoji hustotou nepatří ani do skupiny jahodových nebo meruňkových nektarů, ale zároveň není tak řidký jako třeba 100% pomerančová šťáva z koncentrátu. Jeho chuť je taková neutrální a cítíte ji hlavně v úvodu ihned po napití. Banán ani jablko bych nepoznal, jahodu ano, vzdáleně. Závěr je takový prázdný, mdlý. Dalo by se říci, že Rio Jahoda Banán chutná tak nějak nezájímavě, nevýrazně a s takovým mýdlovým (někdo by řekl avivážovým) dojmem zřejmě díky celkové konzistenci nápoje. Mám vážné podezření, že to dost kazí onen xanthan jako zaušťovadlo.

Při nákupu tohoto Rio drinku mě znovu zaujala etiketa, i když pravda, ovocný nápoj Jablko Pampeliška měl etiketu hezčí. U Rio Jahoda Banán stačí, že je ovoce pěkně zobrazeno a zákazník hned vidí co kupuje. Neruší ani žádné velké množství textů. Na zadní straně ale nenajdete všechny informace, například údaj o množství cukru chybí. Tetra Pak, který používá výrobce McCarter má stejný tvar jako třeba nápoje Relax. Tím pádem má i úzké víčko, ze kterého se nápoj nenalévá tak dobře jako například z krabic od Rauchu. Musim se přiznat, že mě tentokrát McCarter trošku zklamal.

Složení: voda, banánové pyré (15%), glukózový sirup, jahodová dřeň (5%), šťáva z jablečného koncentrátu (5%), cukr, přírodní a přírodně identické aroma, regulátor kyselosti: kyselina citronová, zahušťovadlo xanthan, barvivo: E163.