Ledové ovoce Černý rybíz s kardamomem

Ledové ovoce Černý rybíz s kardamomem
Výrobce: Darilis Business, s.r.o.
Objem: 340 ml
Obal: Skleněná lahev
Název: Ledové ovoce Černý rybíz s kardamomem
Příchuť: Černý rybíz
Typ nápoje: Ovocný nápoj
Přibližná cena: 25 Kč (za 100ml 7.35 Kč)
Energetická hodnota: 205 kJ (48 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Česká republika

Dnes pro vás mám specialitku s jednoduchým jménem Ledové ovoce. Nealkoholický nápoj naplněný směsí ovoce. Na poprve jsem vybral přichuť Černý rybíz s kardamomem. Už se těším.

Základ chuti tvoří, jak už je z názvu patrné, černý rybíz. Na etiketě je přesně napsáno – ... "černý rybíz (45% ovocného podílu)" ... Podle chuti ale určitě neobsahuje nápoj 45% koncentrátu z černýho rybízu. Takže nevím, jak to výrobce myslel. Po tekutém ovocném podílu černého rybízu obsahuje lahvička kousky jablka, jahod a višní. Ovoce je mírně karamelizováno a dochuceno kardamomem. Nápoj neobsahuje žádné přidatné látky, konzervanty, aromata, či barviva. A při nalévání počítejte se šplícháním díky ovoci, které vypadává z lahvičky do skleničky.

Přijemně voní, trošku jako nějaký ovocný kompot. Žádná z vůni zmíněného ovoce nepřevládá. Barvou se podobá černorybízovému nektaru, možná trošku světlejší než černý rybíz. Chuť výborná. Jako bych upíjel šťávu z nějakého ovoceného kompotu složeného z mnoha druhů ovoce. Cukry nijak nedominují a celkově je chuť taková vyvážená. Uplně se těšíte, až ovocný nápoj dopijete a dáte si ovoce, které na vás čeka na dně skleničky jako takový bonus. Jakmile do ovoce kousnete, poznáte, že většina jeho chuti přešla do nápoje. A málem jsem si vyrazil zuby, když jsem zkoušel poklepáváním odlepit zbytky ovoce ze dna skleničky. Použijte lžičku.

Ledové ovoce Černý rybíz s kardamomem

Obal vypada jako PET láhev. Mate asi hlavně horní část lahve, která má takový hrbolatý povrch. K radosti ze skleněné lahvičky mi přibyla ještě radost ze širokého víčka. S etiketou už je to slabší. Sice poznáte o jakou jde příchuť i jméno napoje, na testované lahvi byla ale etiketa špatně nalepena a trošku to kazilo dojem kvality produktu. Uvidíme, jak další příchutě, s touto jsme ale rozhodně spokojen.

Složení: voda, cukr, černý rybíz (45% ovocného podílu), jablko, jahoda, višeň, kardamom. Ovoce mírně karamelizované (vhodné k mlsání).