Hruškový nápoj Hello hruška

Hruškový nápoj Hello hruška
Výrobce: LINEA NIVNICE, a.s.
Objem: 1000 ml
Obal: Tetra Pak
Název: Hello hruška
Příchuť: Hruška
Typ nápoje: Ovocný nápoj
Přibližná cena: 36 Kč (za 100ml 3.6 Kč)
Energetická hodnota: 170 kJ (40 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Česká republika

Hello produkty vyrábí společnost LINEA NIVNICE, a.s. z Jižní Moravy. Sáhl jsem do regálu před časem pro Hello Hrušku s podtitulkem “bez konzervantů”. Po pravdě nevím, do jaké skupiny tento nápoj zařadit. Etiketa je trošku matoucí.

Jelikož nektar s příchutí hrušky má podle vyhlášky obsahovat 50% podíl ovocné složky, měl by Hello Hruška být nektarem. Výrobce ale uvádí pouze "hruškový nápoj", ne "hruškový nektar". Přesto se ale dál dočtete "podíl ovocné složky: nejméně 50%". Předpokládám, že kdyby šlo o nektar, výrobce se tím bude chlubit, jelikož nektar by měl být kvalitou na vyšší úrovni než ovocný nápoj. Jsem zmaten hned na začatku, uvídíme, jestli mě ještě něco překvapí.

Překvapí. Přidání cukru a glukózového sirupu k 50% ovocnému základu (zřejmě hruškovému) mě zklamalo. Na co přidává Linea k cukru také sirup? Aby ušetřila. Sirup pak určitě ovlivňuje chuť a dle mého i vůni. Obojí mi nesedí. Hruškové nápoje příliš nevoní, ale tady se mi vůně nezdá ještě víc. Sotva bych poznal z čehože přívuň pochází.

S chutí jsem ještě více nespokojen. Kupodivu cukry (10 g/100 ml) nepřevažují, po napití rozeznáte hrušku, ale je to celé takové podivné. Pachuť na jazyku, více nahořklá než u jiných hruškových nektarů. A to jsem vyndal nápoj z lednice, čili krásně vychlazen, pachuť by se neměla objevit. Prostě mi to nechutná.

Od začátku nerozumim o jaký typ nápoje se jedná, nepotěšila mě také Linea přídavkem glukózového sirupu a dorazila mě informace o obsaženě kyselině citronové. Nevím na jakou skupinu zákazníků výrobce cilí a hlavně nevím, co jim to vlastně prodává. Nektar, nebo jenom ovocný nápoj s 50% podílem hruškové ovocné složky? Hlavně, že má na etiketě zvýrazněno "bez konzervantů".

Tetra Pak má svými zkosenými hranami něco do sebe. Není tak obyčejně hranatý, to je celé. Plastové znovuuzavíratelné víčko patří dnes ke standardu a zároveň zklame svým úzkým průměrem. Etiketa... tak hrušky poznáte hned, to ano, ale jinak celkem nuda. Nevím, ale z tohoto produktu mám dosti rozporuplné pocity, spiš až negativní. Už nekoupim, uvidíme co další přichutě z této řady Hello nápojů.

Složení: pitná voda, koncentrovaná hrušková dřeň, cukr, glukozový sirup, kyselina citronová, hruškové aroma, antioxidant – kyselina askorbová, podíl ovocné složky: nejméně 50%, vyrobeno z koncentrátu.