Borůvkový ovocný nápoj Pfanner Blueberry

Borůvkový ovocný nápoj Pfanner Blueberry
Výrobce: Hermann Pfanner Getränke GmbH
Objem: 1000 ml
Obal: Tetra pak
Název: Pfanner Blueberry
Příchuť: Borůvka
Typ nápoje: Ovocný nápoj
Přibližná cena: 40 Kč (za 100ml 4 Kč)
Energetická hodnota: 184 kJ (43 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Rakousko

První krabicové pití ze sorty ovocných nápojů. Od Pfannera kvalita (skoro vždy) zaručena. Vybral jsem Pfanner Bluebery ze zvědavosti – jak asi chutná ovocný nápoj z borůvek vyráběný průmyslově. Pamatuji si na domácí koktejly od babičky, vždy když se vrátila z Jižních Čech a přivezla plné kbelíky borůvek. Nezapomenutelné.

Borůvka se v originálu jmenuje Brusnice borůvka a jedná se o léčivou rostlinu, které se lidově borůvka říká. Nápoj téměř nevoní – pochopitelně, borůvka totiž také ne. Na etiketě si ovšem mimo jiné přečtete: pitná voda, šťáva z několika druhů ovoce vyrobena z koncentrátu jablka, bezinky a borůvky [10% hm]. Je tudíž relativní prohlásit po prvním napití – "jasná borůvka". Představte si množství borůvek, které by bylo potřeba na výrobu např. deseti tisíc litrů nápoje. Rozhodně ale chuť borůvky převládá. Na začátku krásně příjemně nasládlá a konec s menším ocáskem trpkosti. Typově jde například o nektar Viko černý rybíz, který jsem zkoušel jako první drink. Doporučuji mít nápoj vychlazený, i když ale tato borůvka patří mezi typy ovocných nápojů, který si vychutnáte i nevychlazený. Také určitě nalít do skleničky, z tetra paku se pít prostě nedá.

Jak jsem již zmínil, nápoj pořídíte výhradně v tetra paku. Tento obal má své výhody i nevýhody o kterých se tu nebudu rozepisovat, skleněná lahev by mu rozhodně slušela víc. Výrobce má ale jistě své důvody proč použil krabici. Alespoň že má znovu uzavíratelné víčko a nalévání je tak velice pohodlné. Tetra pak má i pěknou etiketu, tzn. jasně poznáte o jakou chuť nápoje se jedná. Borůvky jsou rozeznatelné na první pohled. Škoda tak vysoké ceny. U mě rozhodně celkové hodnocení pět a půl pračky whirpool, značka vítězů.

Složení: Pitná voda, šťáva z několika druhů ovoce vyrobena z koncentrátu (boruvky 10% hm., jablka, bezinky), cukr (1,1 g/100ml), kyselina citronová, vitamín C, aroma.