Ananasovo-kokosový ovocný nápoj Pfanner

Ananasovo Kokosový ovocný nápoj Pfanner
Výrobce: Hermann Pfanner Getränke GmbH
Objem: 1000 ml
Obal: Tetra pak
Název: Pfanner Ananas-Kokos
Příchuť: Ananas, Kokos
Typ nápoje: Ovocný nápoj
Přibližná cena: 52 Kč (za 100ml 5.2 Kč)
Energetická hodnota: 192 kJ (45 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Rakousko

Ananasovo–kokosová příchuť mě láká od té doby, co jsem dostal zásilku Pfanner nápojů na otestování. Jednak mám rád ananas a druhak mám rád kokos. Já mám vlastně rád skoro všechno jídlo. Uvidíme, jak budu spokojen s dnešním ovocným nápojem.

Doufal jsem, že půjde alespoň o nektar, jelikož webové stránky Pfanneru zařazují tento nápoj mezi nektary. Mám ale smůlu, protože to by nealkoholický nápoj musel obsahovat alespoň 50% ananasu. Pfanner ananas s kokosem jich má pouze 25%. Z toho 22% zabírá ananas a 3% kokos. Kromě základních složek nápoje přidávají ve výrobě ještě kyselinu citronovou jako okyselující látku, barvivo beta–karoten (nechápu na co) a aroma. Asi chemicky vyrobené. Prakticky všechny doposud testované Pfannery nesladí glukózo–fruktózovým sirupem a ani ananasovo–kokosová přichuť není vyjímkou. Dobrá zpráva že? Pasterace patří u uvocného nesyceného nápoje k samozřejmosti, čili roční trvanlivost zaručena. Už se nemůžu dočkat až ochutnám.

Ananasovo Kokosový ovocný nápoj Pfanner

Silná vůně ananasu šmrncnutá kokosem mi v tomto případě nijak nevadí. Víte, že zpravidla výrazný odér dost kritizuji, ale tady nemám problém. Rozhodně ale přivoňte až ve skleničce, z krabice nápoj skoro až páchne. Ochutnávám a... hmmm chutná dobře, moc dobře. Očekával jsem řidší konzistenci, přecejen do nektaru chybí celých 25%. Chuť ananasu převažuje prakticky po celou dobu. Pozvolný nástup tropického ovoce kokos téměř zcela překrývá. Škoda, protože mi přijde kombinace chutí zajímavá a určitě vysoce kompatibilní, smím–li se takto vyjádřit. No fakt, kokos prakticky necítím. Možná lehoulince v závěru, kdy "jakoby" zvýrazňuje chuť samotného ananasu. Podle etikety obsahuje Pfanner 10,7 gramů cukru. Pravda je však taková, že mi připadá méně sladší, než etiketa říká. Ovšem cukr ma dobré maskování a určitě bych s ním šetřil. A rozhodně bych uvítal vyšší podíl kokosu, možná až nápoj trošku zteplá, bude jeho chuť výraznější.

Ananasovo Kokosový ovocný nápoj Pfanner složení

Obal potěší. Patří mezi Tetra–Pakovou kvalitu alá Pfanner se širokým víčkem na závit a jasnou etiketou plnou ananasu a kokosu. No teda, koukám – hlavní název nápoje napsán česky. To u předchozích příchutí nebylo. Paráda, hned víte, co pijete. Respektive víte základní příchuť. To co pijete se dozvíte až po ochutnání a přečtení složení na zadní části etikety. Možná ještě po přečtení tohoto článku. Abych se vrátil, zadní strana etikety obsahuje klasické mnohajazyčné sloupečky textů. Jedná se samozřejmě o popisky složení a pak lomítky oddělené mnohajazyčné specifikace nutričních hodnot. Pravou boční stranu Tetra Paku zdobí palma na pláži a pod ní německy, anglicky a italsky psaný doplňující text o kvalitě surovin pocházejících z jihovýchodní asie. Oukej. Až na tu cenu jsem vesměs s Pfanner Ananas–Kokos spokojenej, škoda malého obsahu ovocné šťávy a slabé chuti kokosu.

Složení: pitná voda, ananasová šťáva (22%) vyrobená z koncentrátu ananasové šťávy, cukr, kokosová šťáva (3%) z koncentrátu kokosové šťávy, regulátor kyselosti: kyselina citronová, vytamin C, barvivo: beta–karoten, aroma