Pomerančová limonáda Orangina

Pomerančová limonáda Orangina
Výrobce: Kofola, a.s.
Objem: 1500 ml
Obal: PET lahev
Název: Orangina
Příchuť: Pomeranč
Typ nápoje: Limonáda
Přibližná cena: 32 Kč (za 100ml 2.13 Kč)
Energetická hodnota: 165 kJ (39 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Česká republika

Ano, první výrobek od Kofoly. Těšili jste se na kofolku a spol? Začal jsem Oranginou. Ve skutečnosti patří výrobek společnosti Schweppes. Kofola tento nealkoholický nápoj vyrábí se souhlasem Schweppesu. A samotná Orangina pochází z Francie.

Na etiketě si můžete přečíst, že obsahuje (mimo jiné) reálné kousky pomeranče. Nemyslete si ale, že ve výrobě do každé lahve hodí kousek zmíněného plodu. Prostě přidají šťávu a dužinu. Nepřidávají ale žádná umělá barviva, aromata či sladidla. Jen konzervant sorban draselný.

Po prvním otevření poznáte vůni pomeranče, skoro až čerstvě vymačkaného. Přírodní pomerančové aroma funguje skvěle a člověk se hned těší na ochutnávku. Chuť trošku více štiplavá, než u jiných pomerančových limonád. Zřejmě opět díky přítomnosti citrusové šťávy a přírodního aroma. Na začátku jsem ochutnal Oranginu nestudenou a musím uznat vysokou kvalitu chuti. Není tedy třeba podávat zcela vychlazenou. Jelikož Orangina patří mezi limonády, je sycena CO2 a to velice příjemně. 3 gramy na litr je tak akorát. Pro srovnání Coca-Cola má tuším 8 gramů na litr. U tohoto pomerančového nápoje Vám oxid uhličitý nijak nevadí a můžete ho vypít více najednou. Pomerančová limča se vším všudy, tak jak má vypadat a ještě něčím navíc. Podmanivější chuť s kousky ovoce a bez umělých sladidel.

PET lahev patří k těm kvalitnějším. Na plastu výrobce nešetřil a tak se Vám lahev pěkně drží v ruce a nijak se nedeformuje. Což je v poslední době běžné u menších výrobců vod, kteří jsou z důvodu konkurence a nízké prodejní ceny svých produktů nuceni šetřit téměř na všem včetně množství plastu na PET lahvi. Za 32 korun dostanete kvalitní nealkoholický nápoj v množství 1,5 litru. Pro limonádové pomerančové nadšence jasná volba.

Složení: voda, směs šťáv z citrusů z koncentrátu 12% (šťáva z pomerančů 10%, citronů, grapefruitů a mandarinek), glukózovo-fruktózový sirup, cukr, pomerančová dužina (2%), oxid uhličitý (min. 3g/l), extrakt z pomerančové kůry, přírodní aroma pomeranče, konzervant: sorbát draselný.