Limonáda MAZAGRANDE višeň a chilli

Limonáda MAZAGRANDE višeň a chilli
Výrobce: Tchibo Praha, spol. s r. o.
Objem: 250 ml
Obal: Plechovka
Název: MAZAGRANDE višen a chilli
Příchuť: Káva, citrus, višeň a chilli
Typ nápoje: Limonáda
Přibližná cena: 30 Kč (za 100ml 12 Kč)
Energetická hodnota: 124 kJ (29 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Rakousko

Z originální limonády Mazagrande jsem byl nadšen. Jeji citrusovo–kávová příchuť je dle mého skvělá. Netradiční, zajímavá, nijak zkrášlená množstvím cukru, prostě paráda. Po nějakém čase přišla společnost Tchibo na trh s dalšími třemi příchutěmi a aktuálně i s limitovanou edicí višeň a chilli.

Pro ty, kterým první Mazagrande moc nejede, určitě doporučím rozšiřující tři nové příchutě. Někdo by řekl: "nechutnají přiliš jinak – silnější kafe (černé Forte), silnější citrusy (stříbrná Fresh) nebo nakyslá brusinka (červená brusinková)". I když nebyla kombinace kávové a citrusové chuti před vznikem Mazagrande nic nového, Tchibu se podařilo najít jejich zajímavý mix a zhmotnit jej do velice pitelného nápoje. A jelikož trh reaguje na Mazagrande pozitivně, přichází výrobce logicky s novými příchutěmi. Štěstí, že jsem počkal s další recenzí až na limitovanou edici. Etiketa mě zatím nalákala hodně, ale vítě jak? Rozhoduje chuť a vůně.

Limonáda MAZAGRANDE višeň a chilli

Základní složení víceméně následuje první limonádu svého druhu, i když obsah ovocných šťáv trošku narostl. Mazagrande višeň a chilli se může pochlubit nejen nulovým obsahem konzervantů (prochází pasterací), ale nenajdete v ní ani barviva, či jiné chemické věci. Neškodný karubin a aroma kofeinu spolu s celkovým množstvím cukrů 6,8 g na 100 ml nápoje (cukr pochází pouze z ovocných šťáv) řadí limonádu od Tchibo mezi ty nejlepší, co se složení týče. Vždycky mám radost, když vidím, že to jde i bez chemie a obsahem cukru menším než alespoň 10 g na 100 ml. A světe div se, nápoj chutná a voní. Známka za složení = 1.

Tmavší barva, tajemná vůně, jemné nasycení. První postřehy veskrze pozitivní. A jak ty druhé a třetí? Když to vezmu od konce, po polknutí cítím kávu a malinko pálivé chilli příchutě. Citrusy mi připadají jakoby skoro v limonádě neplavaly, možná je překrývá višeň, která celou skladbu chutí v nápoji začíná. Dohromady je to ale trošku chaos. Jak vlastně nápoj chutná, co cítíme? Těžko říct. Na druhou stranu, když nebudete chuť rozebírat do hloubky jako já, nijak vás limonáda neurazí. Pro ty, co znají první Mazagrande ale zároveň nijak nepřekvapí, nepotěší. Žádné velké nadšení se tedy nekoná a já si raději otevřu původní limonádu.

Limonáda MAZAGRANDE višeň a chilli složení/>

Plechovka jde ve stylu předchozích variant 250ml obalu. Design má stylový a jednoduchý, dle mého povedený. Etiketa na první pohled prozrazuje základní přísady nápoje, a tak konzument hned vidí, do čeho jde. Zároveň ve mně vzbuzuje zvědavost a zájem co nejdříve ochutnat. Škoda zatím pouze plechového obalu. Mazagrande řadím mezi velmi kvalitní produkty a ty si zaslouží ten nejlepší obal, cimž je jednoznačně sklo. Třeba se časem dočkáme, až se limonáda více rozšíři a pevně se usadí na trhu. A budeme stylově popíjet ze skleněné lahvičky podobně jako například limonády Fentimans. Nevím, jestli Mazagrande višeň a chilli zůstane v nabídce, jde o limitovanou edici, u mě rozhodně zatím vede Mazagrande klasik.

Složení: voda, tekutá kávová složka 14 % (voda, 83,3 % káva 16,7 %), koncentrát z jablečné šťávy 10,2 %, koncentrované ovocné šťávy 3 % (citron 2,5 %, grapefruit 0,5 %), oxid uhličitý, přírodní kávovo–citrusové aroma s jinými prírodními aromaty (višeň, chilli), citronový extrakt 0,4 %, stabilizátor: karubin, aroma kofein.