UGO bylinková limonáda malina s bazalkou

UGO bylinková limonáda malina s bazalkou
Výrobce: Kofola, a.s.
Objem: 500 ml
Obal: PET lahev
Název: UGO bylinková limonáda malina s bazalkou
Příchuť: Malina, bazalka, limeta, jablko
Typ nápoje: Limonáda
Přibližná cena: 30 Kč (za 100ml 6.00 Kč)
Energetická hodnota: 112 kJ (34 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Česká republika

Kupujete si UGO štávy? Přes jejich výbornou chuť nelze pominout relativně vyšší cenu za každou hranatou lahvičku objemu 250 ml a dnes už také 750 ml.

První setkání

Vzpomínám na vynikající pomeranč, který považuji za to nejlepší z pomerančových šťáv na našem trhu vůbec. Po prvních pěti mnou ochutnaných přímo lisovaných šťáv UGO, začala společnost Kofola postupně nabízet několik nových příchutí a nyní ke šťávám přidává i nesycené limonády a ovocné vytamínové vody.

Jak to dělá UGO

Myšlenka zůstává stejná. Panáček UGO nabízí nápoje složené pouze z čistě přírodních ingrediencí a navíc ošetřuje vysokým tlakem - tzv. paskalizací. Trvanlivost produktu se prodlouží bez tepelného ošetření na zhruba měsíc až dva. Štáva nesmí obsahovat žádné přidatné látky, ovšem limonáda už ano. A přesto dokázali v Krnově vyrobit nesycenou limonádu bez jakýchkoliv (!) nepřírodních záležitostí. Úplně mě baví číst složení. Je totiž krátké a na jedničku.

UGO bylinková limonáda malina s bazalkou

Limonáda trochu jinak

Lahvičku před otevřením dobře protřepejte, aby všechny ingredience vstaly ze dna. Lehká přírodní vůně dává jasně vědět, že tady nepůjde o obyčejnou limonádu. Co je to obyčejná limonáda? Nasycený, sladký nápoj ochucený aromatem, obarvený a zakonzervovaný zpravidla konzervanty. Když se výrobce snaží, přidá trošku ovocné šťávy a třeba i pasterizuje.

Přirozenost chutí

UGO bylinková limonáda s malinou, bazalkou, limetkou a jablkem patří úplně do jiné ligy. S vůní přirozenou, přírodní malinovou, bez bublinek a opravdu - jak to říct - jakousi čistou chutí. Všechny ingredience dohromady působí dost vyváženě smíchané, doplňují se a žádná výrazně nevyčnívá. Chutná tak jednoduše, až to někomu může vadit. Každopádně jsem se všemi senzorickými vlastnostmi UGO limonády velice spokojen.

UGO bylinková limonáda malina s bazalkou složení

Vše na první pohled

K jednoduché chuti jednoduchý vzhled. Lahvička vypadá skvěle. Nejen, že nápoj ihned vidíte se všemi ovocnými kousky uvnitř, naláká vás i perfekní jednoduchá etiketa. Nemusíte ani umět číst a víte, co kupujete. Až skoro prostě zobrazené kousky ovoce a byliny v limonádě obsažené pozná každy. I široké víčko na závit potěší nejednoho cestovatele, který nechce nápoj vypít na první otevření. A tak snad zamrzí pouze enviromentální hledisko tj. plastová láhev.

Složení: voda, šťáva z jablek 8,2 %, maliny 6 %, třtinový cukr, šťáva z limety 1 %, bazalka 0,2 %