Zázračná perníková limonáda

Limonády Zázračná
Výrobce: Zázračná s.r.o.
Objem: 330 ml
Obal: Skleněná lahev
Název: ZÁZRAČNÁ! PERNÍKOVÁ
Příchuť: Taková nějaká perníková
Typ nápoje: Limonáda
Přibližná cena: 40 Kč (za 100ml 11.40 Kč)
Energetická hodnota: 178 kJ (43 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Česká republika/Rakousko

V nealko nápojích máme několik základních, většinou z ovoce převzatých, příchutí. Nabídka je široká, ale lze ji vůbec ještě dál rozšiřovat? Těžko, když nerostou nové zeleniny a nová ovoce. Takže nové šťávy a nektary ztěží pohledat. Ale co limonády?

Kam ty chutě spějí

Limonádové chutě neznají hranic. Jejich receptury snesou, dalo by se říci snad vše. Můžete míchat ovocné základy s bylinnými vytažky a maceráty, přidávat různá koření, aromata, čaje, extrakty a já nevím co ještě. A když si člověk dá práci a čas, může vzniknout opravdu zajímavá příchu ochuceného syceného nápoje. A jednu takovou tu dnes mám. Je od party lidí, kteří svým limonádám říkají "Zázračná" a podle webových stránek aktuálně nabízejí 17 originálních chutí.

Zázračné limonády

Lidi z baru

Zázračná limonáda vznikla na baru, na Baru, který neexistuje v Brně. Tahle parta lidí michajících nápoje za barem si řekla, že by mohli své receptury začít lahvovat a prodávat i mimo svůj noční podnik. Na každé Zázračné limonádě najdete tak kromě přesného složení i autora konkrétní mnohdy velice orinální receptury. Na stránkách www.zazracna.cz uvidíte nejenom celý sortiment nabízených příchutí, ale také výzvu autorů k zaslání vlastního nápadu nové Zázračné chutě.

Zázračná perníková

Vuně perníku

Pro tentokrát si dovolím ochutnávat z flašky. Takže vůně se nemůže tolik rozvinout, jako když naliji do skleničky. Nevadí, protože i tak voní přijemně. Na starých stránkách vypito.cz, kde jsme hodnotili známkou jednotlivé vlastnosti nápoje bych za vůni dal 1-. Zázračná Perníková voní podmanivě sladce, vánoční pohodou, zřejmě hlavně díky skořici, která má ze všech přísad nejsilnější aroma. Nebo nemá? Rozhodně vás limonádá svým odérem naláká ve stylu "ochutnej mě!" a to je hlavní.

Zázračná perníková

Perníková chuť

Cukr. Nešlo by ubrat na cukru? Nebo alespoň přidat více bublinek. Nastavte na sytícím stroji v Rakousku, kde limonádu stáčí, vyšší tlak, aby přibylo bublinek. Pak by mi aktuální množství cukru z pohledu chuti zřejmě tolik nevadilo. Jak víme, CO2 umí cukr maskovat. Ona se totiž receptura povedla, má nápad, Hana Graclíková ingredience poskládala dobře a to se mi líbí. Perníková Zázračná je jiná, zajímavá, přestože dlé mého přecejenom trošku povíce sladká. Ale ano, s podmanivou lákavou vůni i chutí limonáda ve výsledku mile překvapí. Chuť za 2.

Zázračná perníková

Zázračná místa

Ve většině případů hledejte Zázračnou v různých restauracích, barech, či kavárnách a věřte poznáte ji na první pohled. I když zrovna etiketa mému oku právě neladí, je jasná, přehledná a čitelná. Naopak skleněná lahvička mi ladí maximálně. Do čeho jiného zabalit Zázračnou než do skla s korunkovým úzavěrem. Jelikož jde o chuť zajímavou, netradiční, přál bych limonádě větší úspěch a popularitu. Snad to vyjde, hned co se zase otevřou hospody a bary...