Vanilková limonáda Krem-Soda

Vanilková limonáda Krem-Soda
Výrobce: z Ruska
Objem: 500 ml
Obal: Skleněná lahev
Název: Krem-Soda
Příchuť: Vanilka
Typ nápoje: Limonáda
Přibližná cena: 35 Kč (za 100ml 7 Kč)
Energetická hodnota: 160 kJ (38 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Rusko

Ještě že trošku paňemaju parusky. Jinak bych byl uplně ztracen při nákupu této pro náš kraj exotické limonády. Etiketa mnoho neprozradí, vše je psáno azbukou, ale po delším zkoumaní obalu rozeznáte malý obrázek asivanilky. Výrobce opravdu pochází z matičky Rusi a mě hodně zajímá, jaké nápoje se tam vyrábí.

Limonádu Krém–Soda jsem koupil na festivalu jídla a pití v malém nenápadném krámku od člověka s ruským přízvukem. Zaujala mě hlavně netradičně tvarovaná skleněná půlitrová lahev s nažloutlou tekutinou uvnitř. Etiketa ve své strohosti na první pohled neprozradí mnoho údajů, a tak může konzument spíše hádat a odhadovat, co vlastně kupuje. Z důvodu našich zákonů musí dovozce uvést na zahraničním produktu jeho složení a původ v českém jazyce, což společnost NewArtLine s.r.o. splňuje a zadní originální etiketu přelepuje českou verzí textu, který říká vše podstatné. Voda, glukozo–fruktozový sirup, 2 % ovocné jablečné šťávy z koncentrátu, kyselina citronová a hlavně aroma Krém–Soda mi stále o finální přichuti nic neříká. Na konci složení ještě výrobce uvádí aroma vanilky, takže hádám, že půjde opravdu o příchuť (přívuň) tohoto aromatického koření. A jelikož mám vanilku rád, vážně se už nemůžu dočkat až ochutnám nápoj z Nižnijho Novgorodu.

Vanilková limonáda Krem-Soda

Teda... hodně silný odér po odšroubování kovového vička. Skoro až nechuť napít se. Citím zřejmě maršmelouny šmrncnutý vanilkou. Ve skleničce už neni vůně natolik výrazná, ale přesto mě trošku odpuzuje. Krém–Soda tak hned působí poněkud uměle. Bublinek tolik neuteklo a pěna prakticky nevznikla, z čehož mi vyplývá menší nasycení. Po napití je tomu opravdu tak, bublinek minimum, ale chuť naopak docela zajímavá. Už nepůsobí uměle, ale vyváženě, více sladce než říká etiketa (9,7 g cukru na 100 ml) s nulovou pachutí po polknutí a... vlastně mi chutná. Netradiční aroma z Nižnijho Novgorodu, které má rozhodně co nabídnout. Možná by se dalo říci, že jde o takovou podmanivou chuť vanilky a určitě bych si ji dovedl představit jako výbornou ingredienci na míchané nealko i alko drinky. Škoda poněkud malého nasycení a tudíž pocitově sladší chuti. Jakobych ji před dvěma dny otevřel a nechal v ledničce – vyprchaná bez bublinek. Rozhodně ale doporučuji vyzkoušet už právě pro svoji u nás neobvyklou chuť.

Vanilková limonáda Krem-Soda složení

Skleněná půlitrová láhev opravdu nepatří mezi klasický obal z našich luhů a hájů. I když budu mluvit o nápojích určených do restaurací (sklo), půl litrový objem v hospodách prostě jen tak nenajdete. Kromě objemu a skla mě těší i víčko na závit. Můžete si snadno vzít limonádu sebou ven, načnout, napít se a zase uzavřít a dopít večer u čtení recenze na vypito.cz. Etiketa na druhou stranu patří opravdu k těm méně povedeným. Nejenom, že na první pohled, nám doposud neseznámeným s Krém–Sodou nic neřekne, ona nemá ani žádný výraznější motiv, či obrázek... Při pohledu na ostatní produkty od stejného výrobce společnosti Mingaz tak vanilková Krém–Soda snadno zanikne. Lahev samozřejmě není vratná, ale to u nás v případě menší výrobců funguje také jenom vyjímečně. Sehnat limonády Mingaz nebude tak snadné, a tak pokud máte někdo informace, kde se ve vašem okolí prodávají, pochlubte se dole v komentářích. Za mě rozhodně doporučení vyzkoušet a udělat si názor, protože Krém–Soda stojí za to! Teď když ji tu dopíjím přímo z lahve, cítím více bublinek, chutná lépe... Skleničku nepoužívejte.

Složení: voda, glukózo–fruktózový sirup, ovocná šťáva z koncentrátu jablka (min. 2 %), regulátor kyselosti – kyselina citronová, přírodní aroma "krem-soda", "vanilka", přírodní barvivo "karamel".