Good night drink pro lepší spánek

Good night drink pro lepší spánek
Výrobce: z Rakouska
Objem: 250 ml
Obal: Plechovka
Název: Good night drink
Příchuť: Meduňka a chmel
Typ nápoje: Limonáda
Přibližná cena: 39 Kč (za 100ml 15.6 Kč)
Energetická hodnota: 84 kJ (20 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Rakousko

Sluníčko zapadá a mně se nechce spát. Tak proč nezkusit limonádu nazvanou Good night drink? Podle reklamních letáků a webových stránek právě otvírám nápoj pro lepší spánek, vyrobený převážně z přírodních ingrediencí. Naplněný do plechovky o objemu 250 ml.

Když znovu navštívím web good night Drink'n'Dream drinku čtu o vhodném užívání nápoje nejen před spaním, ale také během dne na odbourávání stresu a zklidnění mysli. To je hezké. Snad nebude zklidnění myslí s odbourávání stresu natolik silné, že ihned usnu. Každopádně ale drink vzniká z čistě přírodních ingrediencí, kde mi asi nejvíce "vadí" kyselina citronová a nějaké aroma blíže nespecifikované. Pasterace nahrazuje chemické konzervanty – skvělé.

Celý smysl tohoto výrobku vidím jako jakýsi protiklad všem možným energy drinkům, které si kladou za cíl nás nakopnout. Good night drink nás chce spíš pohladit na dobrou noc. Mohl by se pak stát sponzorem například prodejců pohovek, postelí nebo matrací. Žádný Red Bull race a podobné hovadiny. Přes všechny marketingové slogany mě ale, ostatně jako vždy, zajímá nejvíce vůně resp. chuť. Omyji vršek plechovky a...

Good night drink pro lepší spánek

Barvou zeleného čaje lehce nasycená limonáda trošku i po zeleném čaji voní. Těžko říct, jestli je to zásluhou extraktu meduňky (0,08 %), kterou někteří z nás občas pijí v podobě meduňkového čaje nebo obsahem chmele (0,02 %), který většina z nás často pije v podobě fermentovaného alkoholického nápoje hořké chuti jménem pivo. Good night drink rozhodně hořce nechutná. Jeho chuť připomíná právě nejvíce lehce aromatický zelený čaj, jemně nasycený, málo oslazený (5 g/100 ml). Pohodovka na konec dne, ale zároveň na přijemné osvěžení během parného léta. Jestli se dostaví účinky kvalitnějšího spánku, či odbourání stresu a zklidnění mysli, nechť posoudí káždý sám.

Nebudu si nijak stěžovat na plechovkový obal, jelikož v případě Good night drinku vhodnějšího balení zřejmě není. Ve finále totiž jde o limonádu běžné chuti a balit ji hned do skla by bylo zbytečné a drahé. Plechovka má také výhodu nerozbitnosti pro internetový prodej. Vzhled etikety neoplývá přílišnou originalitou, i když témá klidného spánku z něho rozeznat lze. Ostatně slovní spojení "good night" hovoří za vše.

Good night drink pro lepší spánek složení

Výrobce pochází z Rakouska, a tak celá výrobní část probíhá v jiné firmě, než u které si nápoj koupíte. Představte si to asi takto: Firma A vymyslí produkt – v našem případě Good night drink, nechá si udělat recepturu firmou B, najde si výrobce firmu C, který zajístí to nejkomplikovanější, což je výroba a z výrobní linky putuje Good night drink zpátky do firmy A, která jej prodává konečnému spotřebiteli. A vy si můžete limonádu Good night drink objednat právě tady. Dobrou noc.

Složení: voda, fruktóza, oxid uhličitý, kyselina: kyselina citronová, aroma, extrakt meduňky (0,08 %), regulátor kyselosti: citrát sodný, extrakt chmele (0,02 %)