Nula cukru u Coca-Coly zero

Nula cukru u Coca-Coly zero
Výrobce: Coca-Cola HBC Česká republika, s.r.o.
Objem: 2000 ml
Obal: PET lahev
Název: Coca-Cola zero
Příchuť: Kolový nápoj
Typ nápoje: Limonáda
Přibližná cena: 36 Kč (za 100ml 1.8 Kč)
Energetická hodnota: 1 kJ (0 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Česká republika

Máte raději Coca-Colu Light nebo Coca-Colu Zero? Univerzální odpověď by měla znít – obě dvě. Pokaždé totiž pijete kolovou limonádu bez cukru a bez dalších příchutí od společnosti Coca-Cola Company. A chutnají velmi dobře viďte? Je mezi nimi vlastně nějaký rozdíl?

Mladá a úspěšná

Coca-Cola Zero vznikla v roce 2005 a od té doby se prodává, jak na běžícím páse. Úspěch limonády dokládají různě po světě vznikající nové příchutě jako například višňová (Cherry Zero), vanilková (Vanilla Zero), či broskvová (Peach Zero). Základ je ale vždy stejný – sycený ochucený nápoj Coca-Cola nahrazující cukr umělými sladidly.

Sladká, ale bez cukru

Nepoznám rozdíl mezi Coca-Colou Light a Coca-Colou Zero. Tedy pokud zrovna nepíši tento článek s oběma limonádami na stole a klasickou Coca-Colou v ledničce. Když se podíváte na složení obou bezcukerných produktů, rozdil ale najdete. Light obsahuje kyselinu citronovou, Zero ne a Zero obsahuje citronan sodný, Lightka ne. Zbytek složení je stejný a potvrzuje skoro identitu obou Coca-Col bez cukrů.

Bublinky

Po přelití Zera z lahve do skla, tak jako u všech Coca-Col vyrobených v Čechách, dlouhou dobu nevidíte nic jiného než velké množství pěny. Další výrobek od Coca-Coly nasycen poněkud větším množstvím oxidu uhličitého – narozdíl od Kofoly. Pro ty z vás, co raději méně bublinek, stačí chvilku počkat a nechat Coca-Colu Zero vyprchat ve skleničce. Rozhodně ji ale nepijte teplou, jelikož pak chutná hrozně.

Stejná chuť, Zero cukru

Na rovinu musim přiznat, že to holky a kluci od Coca-Coly prostě umí i s těmi sladidly. Vůni má Zero příjemnou, méně výraznou, skoro klasická Coca-Cola. Malinko ale v pozadí voní něco jinak. Prakticky stejný odér co u Coca-Coly light. No... a pokud jde o chuť, velice povedená, sladidla mají výborné maskování (nejen díky oxidu uhličítému) a v závěru téměř nulová pachuť či ocas na jazyku, skvělé. Vy, co limonády Coca-Cola běžně pijete, chutná vám Zero jinak než Light?

High-end obal

Líbí se mi víčka, co společnost Coca-Cola poslední dobou používá. Mají výborný vzorek zabírající na suchu i na mokru bez sebemenšího problému s uzávěrem pootočit i při prvním načnutí lahve. Také samozřejmě PETka patří k tomu nejlepšímu z pohledu zpracování. Nejvíce z celé Coca-Cola trojky mě baví etiketa právě u Zera. Tmavý podklad svědčí červenému a bílému nápisu. Ale co si budeme povídat, kdo jiný než Coca-Cola Company by měl mít zmáknutý marketing na jedničku s hvězdičkou. Jsem spokojen.

Složení: voda, oxid uhličitý, barvivo karamel E150d, sladidla: cyklamát sodný</strong>, acesulfam K a aspartam (obsahuje zdroj fenylalaninu), kyselina: kyselina fosforečná, aroma, kofein, regulátor kyselosti citronan sodný.

Kam dál?

Chcete vědět více o nápojích? Podívejte se na jejich Základní dělení.

Zajímá vás, jak vzniklo vypito.cz? Mrkněte na O webu.</p>