Coca-Cola light

Coca-Cola light
Výrobce: Coca-Cola HBC Česká republika, s.r.o.
Objem: 2000 ml
Obal: PET lahev
Název: Coca-Cola light
Příchuť: Kolový nápoj
Typ nápoje: Limonáda
Přibližná cena: 36 Kč (za 100ml 1.8 Kč)
Energetická hodnota: 1 kJ (0 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Česká republika

Coca–Cola light. Co říci úvodem. Stejná chuť a žádný cukr zní z reklamy jestli se nepletu. Zato umělých sladidel nahrazujících cukr hromada. Coca-Cola vyrábí všechný své nápoje v několika typech obalů. V tomto případě jsem vybral to největší balení.

Z plastové lahve zpravidla přelévám do skleničky. Podle množství vzniklé pěny odhaduji vysoký obsah oxidu uhličitého. Coca-Cola prostě sytí své nápoje více než většina konkurence. Poznáte to i chvilku po napití, jak se z Vás CO2 dere ven. Vůně je skoro klasická Coca-Cola. Možná méně výrazná a ke konci trochu umělá. Chuť dobrá to ano, rozhodě díky své sladkostí (nutné pít vychlazenou, jinak chemii ucítíte ještě výrazněji). Nejprve není poznat, že jde o lightku. Postupně se ale dostaví klasický povlak na jazyku, charakterizující umělá sladidla. A že jich v Coca-Cola light je. Nebudu chodit kolem horké kaše – acesulfamy, aspartamy, cyklamáty (v USA zakázané). Všechna tato sladidla vytváří tu pravou mýdlovou chuť. K jídlu to pravé, kdo by také vlastně nechtěl po jídle umýt jazyk. Nevim kolik oveček se chytne Coca-Cola Company na návnadu "stejné" chuti s nulovým cukrem. Já ne. A Vy už také ne. Kromě sladidel vypijete ještě kyselinu fosforečnou, nějaké to barvivo a aroma. No nedopil jsem a jsem rád, že mám tento test za sebou.

Coca-Cola se řadí na špičku mezi výrobci nealkoholických nápojů. Je to značka, celosvětová, silná a má obrovskou cenu. Výrobní závody stáčí Coca-Colu light do několika druhů obalu od objemu 200 ml až po 2000 ml. Do skla, plastu, plechu. Můžete si tak vybrat jaký objem a obal zvolíte pro konkrétní přiležitost a situaci. PET lahev je pro objem 2 litry logickou volbou. Etiketa – klasický font s nápisem "Coca-Cola". Dvoulitrová lahev patří svojí cenou k tomu nejvýhodnějšímu balení, čili nekupte to, když je to tak výhodný. Osobně bych Coca–Colu light raději vyměnil za dvě vodní vědra (která trochu tečou).

Složení: Voda, oxid uhličitý, barvivo karamel E150d, regulátory kyselosti: kyselina fosforečná, kyselina citronová, sladidla: cyklamát sodný, acesulfam K, aspartam (obsahuje zdroj fenylalaninu), aroma, kofein.