Bublinkatá Coca-Cola

Bublinkatá Coca-Cola
Výrobce: Coca-Cola HBC Česká republika, s.r.o.
Objem: 2000 ml
Obal: PET lahev
Název: Coca-Cola
Příchuť: Kolový nápoj
Typ nápoje: Limonáda
Příbližná cena: 36 Kč (za 100ml 1.8 Kč)
Energetická hodnota: 180 kJ (42 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Česká republika

V pátek jsem uplně náhodou narazil na pro mě zcela neznámý nealkoholický nápoj, u něhož ani nevím, jak se správně vyslovuje jeho název. Byl v akci a tak jsem ho vzal. V originále se to píše “Coca-Cola”.

No dobrá, teď vážně. Coca-Cola pochází z Atlanty v USA a v roce 1886 ji vynalezl lékárník John S. Pemberton. V roce 1968 národní podnik Fruta Brno vyrábí první nápoj Coca-Cola v Čechách. V současné době se Coca-Cola vyrábí v Praze Kyjích.

Nemohu se zbavit pocitu zbytečně vysokého nasycení. Limonáda patří k těm klasicky sladkým nápojům a CO2 dost rafinovaně onu sladkost zakrývá. Někomu to může vyhovovat, já bych určitě uvítal nižší míru bublinek a tím pádem větší pocit z "pravé" kolové chuti. Už po polknutí cítíte plno oxidu uhličitého ve vašem těle. Na druhou stranu to ale patří ke značce Coca-Cola. Jsou i borci, kteří automaticky třepáním lahve zbavují limonády bublinek a pak ji pijí. Nezapomenu zmínit množství cukru – 10,6 g na 100 ml nápoje. Jsem rád, že výrobce ve výrobě používá klasický cukr, žádné tyhlety sirupy frukózy či glukózy. Škoda obsažené kyseliny fosforečné, která nám hodnocení sníží hned na známku 4. Nahrazuje tak kyselinu citronovou zejména v její schopnosti okyselit. Dále v Coca-Cole najdete přírodní aroma a kofein. Potěšilo mě to přírodní aroma, žádná chemická věc.

No, už nám limča trošku vyprchala ve skleničce a hned se lépe pije. Možná taky proto, že působí mnohem sladší. Můžu ale říci, že nemám k chuti (kromě velkého nasycení v úvodu) žádných výtek. Jenom ten návyk neustálého upíjení až do dna je tu zase. Ještě že nejsem žádný Limonádový Johnny. Rozhodně konzumujte ledově vychlazenou, pač jinak jděte radši na párek. Barvou a vůní – klasická Coca-Cola.

Podobne jako Lightku i klasickou Coca-Colu jsem pořídil v PET lahvi o objemu 2 litry. Coca-Cola company stáčí svoji nejznámější limonádu na světě snad do všech možných obalů od 0,2 l sklo, přes min. 3 druhy objemu plechovek, až po PET lahve mnoha objemů. Akorát Tetra Pak nepoužívají. Do krabice ale výrobce balí své jiné produkty, například šťávy Cappy. Foliová Etiketa v současné době kromě klasicky psaného nápisu "Coca-Cola" zobrazuje tři lední medvědy (výrobce často mění malé detaily na etiketách). Tak a touto informací končí na webu vypito.cz příběh o nejslavnější limonádě světa jménem Coca-Cola.

Složení: Voda, cukr, oxid uhličitý, barvivo: karamel E150d, kyselina: kyselina fosforečná, přírodní aroma včetně kofeinu.