Tam, kde má UGO jablko, někdy mívá i mrkev

Tam, kde má UGO jablko, někdy mívá i mrkev
Výrobce: Kofola, a.s.
Objem: 200 ml
Obal: PET lahev
Název: UGO jablko a mrkev
Příchuť: Jablko a mrkev
Typ nápoje: Lisovaná šťáva
Přibližná cena: 30 Kč (za 100ml 15.00 Kč)
Energetická hodnota: 162 kJ (37 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Česká republika

Další z UGO šťáv přichází na řadu jabko s mrkví. Původně jsem si myslel, že pojedu postupně, jak jsem avizoval v úvodním UGO článku, ale nepojedu. Uvidíme, ale odhaduji, že půjde o vydařenou kombinaci oranžové zeleniny a mnohobarevného jablka.

Mrkev se s jablkem podílí na složení fifty fifty. Fajn. Překvapilo mě nepříliš vysoké množství cukrů, konkrétně 8,2 g na 100 ml nápoje. Hádám, že oslazuje hlavně ovocný podíl. Žádné další látky kromě mrkve a jablka samozřejmě v nealkoholickém nápoji nehledejte. Jde přece o čerstvou šťávu vyrobenou pouze z toho nejlepšího, co se dostalo výrobci do ruky. Podle obrázku na zadní straně etikety se 200 ml šťávy skládá z dvou jablek a dvou mrkví. Uvidíme, jak zaujme nejenom vzhledem.

Tam, kde má UGO jablko, někdy mívá i mrkev

Barevně se vám totiž asi příliš zamlouvat nebude, to nemohu říct, ale podobně jako pomeranč nápoj krásně voní už v lahvičce. Ve skle má vůni skoro neznatelnou. Chuť znovu vynikající. Mrkev má občas tendenci svým podílem v nealkoholickém nápoji finální pocit z chuti "zkazit" jakousi lehkou hořkostí. Ovšem tam kde je mrkev, musí být i jablko, a to šťávu výborně zjemní a osladí. Poměr mrkev 50% a jablko 50% v případě UGO nemá chybu. Nejprve ucítíte mrkvový nástup, který postupně směřuje do nahořkla a už nastupuje v pravý čas jablko a výborně celou chuť promění v lahodný pocit čerstvě vymačkané zeleninovo–ovocné šťávy. Na hořkost tak zapomeňte. Opravdu si pochutnáte! Abych nezapomněl, počítejte s hustší konzistencí nápoje právě z důvodu polovičního podílu mrkve. To nám myslím ale nevadí, že?

Tam, kde má UGO jablko, někdy mívá i mrkev

Obal má mrkvovo–jablečné UGO stejný jako všechny předchozí. To jste se koneckonců dozvěděli v úvodním článku. Osobně nechápu proč má pravá část etikety text psaný vertikálně a levá část horizontálně. Určitě to bude mít nějaký důvod, ale otravuje to. Osobně se těším až si doma připravím dvě jablka a dvě mrkve a vznikne z toho domácí Johnny šťáva, pač když už budu mít mrkev, šoupnu tam i jablko.

Složení: šťáva z jablek 50%, šťáva z mrkve 50%