Příliš celerové UGO jablko a celer

Příliš celerové UGO jablko a celer
</tbody> </table> </div> </div> Velice specifická varianta ovocno–zeleninové šťávy od pana UGO s podtitulem "Nechval jablko před celerem" mě přivádí na myšlenku jestli vůbec budu moci tento zajímavý mix chutí jakkoliv pochválit. Uvidíme.

Podle etikety obsahuje UGO jablko celer dva kousky ovoce a jeden kousek zeleniny. A přesto má procentuální poměr 50 na 50. Tzn. z jednoho kusu celeru se dostane stejné množství šťávy jako ze dvou kusů jablek? Zajímavé. Opět o důvod víc pořídit odšťávňovač. Energetická hodnota 193 kJ opět dosahuje čísla běžného u řady energetických nápojů a docela mě překvapilo vyšší množství jablečných cukrů v hodnotě 10,4 g na 100 ml. Musím se přiznat, že jak tak koukam na PET lahvičku, zrovna se mi otvírat nechce.

Příliš celerové UGO jablko a celer

Už podle "vůně" cítím trable. Tahle příchuť nebude pro Jendu to pravé ořechové, totiž to pravé jablečno–celerové. V lahvičce cítíte hlavně kořenovou zeleninu, jabko skoro vůbec. S barvou mám také problém. Ano, jde o čistě subjektivní dojem, ale prostě nemohu jinak. No... po ochutnání to není zase tak hrozné. V úvodu máte takový nejistý pocit jablečné šťávy dochucený čímsi prapodivným. Nečím slaným, co nemá v nápoji své místo. Až po polknutí zcela jistě poznáte, že jde o celer a jeho typické výrazné aroma. Jablko samozřejmě funguje jako nositel chuti, jelikož by jinak celerové UGO mělo nádech studené omáčky vindaloo. Dělám si srandu, musíte sami vyzkoušet, mně to prostě moc nejede. Počítejte s velice zajímavou konzistencí a určitě dobře před konzumací protřepejte.

Příliš celerové UGO jablko a celer složení

Páté UGO v řadě, pátý stejný obal v řadě. Ostatně všechny další základní charakteristiky jsem popsal v úvodním UGO článku. Musim se přiznat, že celer mám rád, hlavně teda v polévkách, protože jsem polévkový typ, ale tady mi opravdu příliš nevoněl, nechutnal a nezamlouval se. Ještě, že se nedá nahmatat.

Složení: šťáva z jablek 50%, šťáva z celeru 50%

Výrobce: Kofola, a.s.
Objem: 200 ml
Obal: PET lahev
Název: UGO jablko a celer
Příchuť: Jablko a celer
Typ nápoje: Lisovaná šťáva
Přibližná cena: 30 Kč (za 100ml 15.00 Kč)
Energetická hodnota: 193 kJ (45 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Česká republika