V nouzi poznáš jablečné UGO

V nouzi poznáš jablečné UGO
Výrobce: Kofola, a.s.
Objem: 200 ml
Obal: PET lahev
Název: UGO jablko
Příchuť: Jablko
Typ nápoje: Lisovaná šťáva
Přibližná cena: 30 Kč (za 100ml 15.00 Kč)
Energetická hodnota: 199 kJ (47 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Česká republika

A na závěr článků o šťávách mistra UGO příchází na řadu jablko. Ti z vás, co chodí na vypito.cz už vědí, že jablko bývá takovým vděčným základem různých druhů nealkoholických nápojů a vlastně i jako samotná 100% šťáva chutná zpravidla velice dobře.

Slogan jablečného UGa zní "V nouzi poznáš jablko", což si volným překladem marketingového specialisty začátečníka přeložim asi tak jako "když nevíš jaké UGO, sáhni po jablku, to nezklame". Jde o 100% šťávu NEvyrobenou z koncentrátu tzn. přímo lisovanou s pěknou usazenou dužinou na dně. Na 200ml šťávy potřebuje výrobce tři kusy jablek. Alespoň podle zadního obrázku na etiketě. Cukrů z jablek obsahuje 11,7g na 100ml a podle toho také slušnou energetickou hodnotu 199 kJ.

V nouzi poznáš jablečné UGO

Asi nemusím chodit kolem horké kaše, resp. kolem jablečného UGa a říci rovnou, že pijete výborný mošt. Nepasterovaný. Vůni má jablečné UGO takovou syrovou, čerstvou podobně jako pomeranč. Barevně šťáva samozřejmě také odpovídá. Ikdyž je dost kalná a pravda na pohled nepůsobí nijak sympaticky. Přes 11,7 g cukru nepůsobí nijak přeslazeně, cukry pochází pouze z ovoce. Uprostřed trošku jablečně trpká a v závěru postupné mizení sladko–kyselé ovocné chuti. Nemám, co bych k chuti dodal, a tak zbývá pouze doporučit. Ochutnejte a udělejte si názor sami. Pravda očekával jsem hustší konzistenci (hlavně podle tmavé jablečné sedliny na dně lahvičky), ale mýlil jsem se. Protřepejte a budete spokojeni.

V nouzi poznáš jablečné UGO složení

Tak jako všechny předchozí UGO šťávy, i poslední jablečná příchuť přichází v tvrdé PETce se širokým víčkem a etiketou alá mistr UGO. Škoda, že nutriční hodnoty na boční straně etikety nejsou přehledně zobrazeny v tabulce jako v pomeranči. O způsobu výroby a dalších detailech se můžete dočíst v úvodním UGO článku. U jablečné přichutě bych očekával nižší cenu. Přecejenom za jablečnou šťávu, ikdyž přímo lisovanou, zaplatit 30,-? Uznávám vyšší náklady ve výrobě v podobě tvrdé PETky a asi také tlakového ošetření, ale stejně...

Složení: 100% jablečná šťáva