Pfanner 100% šťáva z ananasu

Pfanner 100% šťáva z ananasu
Výrobce: Hermann Pfanner Getränke GmbH
Objem: 1000 ml
Obal: Tetra pak
Název: Pfanner 100% Ananas
Příchuť: Ananas
Typ nápoje: Šťáva
Přibližná cena: 44 Kč (za 100ml 4.4 Kč)
Energetická hodnota: 215 kJ (50 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Rakousko

Šťávu z ananasu už jsme tu měli v podobě Rauch 100% ananas. Chutnala výborně. Pfanner – asi největší konkurent Rauchu a to nejenom proto, že oba pochází z Rakouska, samozřejmě také nabízí džus z tropického ovoce původem z jihovýchodní asie.

Ananasu, jak jsem se dočetl, existuje více druhů a více míst, kde se pěstují jako prvotní surovina pro 100% šťávu. Ananas v podstatě tvoří s jablkem a citrusovými plody takovou silnou trojku druhů ovoce, ze kterého je šťáva ihned po otevření pitelná bez jakýchkoliv úprav, či ředění. A chutná znamenitě. Na našem trhu zatím registruji ananasové šťávy pouze z koncentrátu. Přímo lisovanou ananasovou šťávu jsem ještě nezaznamenal. Jaká to musí být pohoda v oblastech pěstování ananasu... přinesu si domů par čerstvě utržených ananasů a už si dělám šťávu... U tohoto Pfanner 100% Ananasu nenajdete ve složení nic jiného než šťávu z koncentrátu a přídavek vitamínu C. Toť vše. V pořádku. Vždy než začnu ochutnávat ananas se zamýšlím, jestli vlastně mám toto ovoce rád. Mám a moc.

Pfanner 100% Ananas

Hustá tmavě žlutá tekutina s jasnou ale ne nijak silnou vůní ananasu prozrazuje na první dojem vysokovou kvalitu nealkoholického nápoje. Kdo by také čekal něco špatného v případě 100% šťávy od Pfannera. Chuť ovoce poznáte ještě dříve než ochutnáte. Vy, kteří patříte mezi milovníky ananasu budete s chutí více než spokojeni. Opravdu dobrota. S kterým že alkoholickým nápojem chutná ananasový džus nejlépe? Tropické ovoce citíte celou dobu s mírnější nástupem a výraznějším ananasem těsně před polknutím. Ona typická sladko kyselá chuť nikoho nepřekvapí. I přes relativně vysoké množství cukrů (11,5 g/100 ml) mi nepřijde štáva nijak moc sladká. Závěr je kyselejší. Určitě chutná lépe studený, jinak hrozí slabá nahořkla pachuť po polknutí. Správně vychlazený ale rozhodně nadchne.

Pfanner 100% Ananas složení

Široké víčko na litrovém balení Tetra Paku rozhodně potěší. Naléváte, nešplícháte, snadné, rychlé a pohodlné. Etiketa se nese v duchu řady 100% šťáv Pfanner a ničím nevybočuje z řady. Na pravé straně krabice vidíte klasické popisy Pfannera odkud pochází ovoce, ze ktérého své šťávy vyrábí. Bohužel ne v českém jazyce. Plody ananasu v tomto případě rostou v oblasti Thajska, Indonesie a Costa Ricy. Jestliže mi chutná 100% šťáva z koncentrátu, jak výborná asi musí být přímo lisovaná šťáva z čerstvě sklizeného ananasu v Indonesii? Jedna poznámka na závěr, ochutnal jsem nápoj asi po půl roce po lhutě spotřeby a naprosto bez problémů. Když tedy objevíte v ledničce půl roku prošlý džus, rozhodně nevyhazovat, ale otevřit a zkusit ochutnat.

Dodatek: Trošku jsem zkoumal a hledal přímo lisované ananasové a našel: Rio Fresh 100% ananasová šťáva má na obalu napsáno "lisovaná". Dále jsem objevil jakousi Žirafku :-) kterou u nás prodává Ahold - viz naše vypito fejsbuky :-)