Rio fresh šťáva z lisovaných Hrušek Williams

Rio fresh šťáva z lisovaných Hrušek Williams
Výrobce: McCarter a.s.
Objem: 1000 ml
Obal: Tetra Pak
Název: Rio fresh šťáva z Hrušek Williams
Příchuť: Hruška
Typ nápoje: Šťáva
Přibližná cena: 69 Kč (za 100ml 6.9 Kč)
Energetická hodnota: 190 kJ (45 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Slovensko

McCarter umí. Zkusil jsem (podle ceny) exkluzivní nápoj vyrobený z 15 hrušek Williams. Jde o jeden litr 100% šťávy z čerstvě lisovaných hrušek. Předpokládám, že výroba probíhá pouze drcením a následným lisováním plodů. Čili v podstatě hruškový mošt. Nejkvalitnější typ nápoje, jaký snad můžete na trhu pořídit. Ale ta cena sakra.

Šťáva překvapivě není tak hustá jako například 50% nektar vyrobený z koncentrátu. Při výrobě po drcení a lisování přichází na řadu asi ještě filtr. Určitě to ale neznamená jakékoliv ošizení produktu. Celkem mě překvapila ne zrovna výrazná chuť ani vůně. U vůně je to v pořádku, v případě chuti bych čekal něco víc. Možná ale opět z důvodu vysoké ceny a příliš velkého očekávání, co to asi bude. V nápoji není nic kromě samotných hrušek. Ani cukr, ani aroma, nic. Sladkost šťávy dodávají samotné plody. Dále etiketa uvádí zmínku o "šetrné pasteraci". Fajn.

Čili tu máme za studena lisované hrušky Williams bez přídavku čehokoliv a ošetřené šetrnou pasterací. Za sedmdesát korun je to prostě drahý jako blázen. Nemůžu si pomoct. Za tyhle peníze si raději koupim 2 litry hruškového nektaru od Pfannera.

Zpátky k chuti. Je jemná, chybí jakýkoliv náznak menši hořkosti, který zpravidla u hruškových nápojů bývá. Žádná pachuť po polknutí nic, co by chuť jakkoliv negativně ovlivňovalo. Vyváženě sladká. Opravdu dobrota, dobrůtečka. Když jsem tedy na začátku zmínil, že není chuť zrovna výrazná, určitě to v případě Rio fresh šťávy z čerstvě lisovaných Hrušek Williams nijak nevadí.

McCarter používá pro svojí řadu nápojů Rio fresh obal Tetra Pak. Po rozcákaném nalití šťávy úzkým víčkem, není naštěstí nic dalšího, co bych obalu výtknul. Ikdyž sklo se širokým hrdlem... Etika patří určitě k těm vymazleným. Skoro jako všechny doposud testované "McCartrovky". Jasně poznáte, z čeho je nápoj vyroben a všechny ostatní informace na etiketě ladí jedna radost. Škoda tak vysoké ceny jinak velice povedeného nápoje ze Slovenska.

Složení: 100% hrušková šťáva lisovaná za studena, bez přídavku cukru, ošetřena šetrnou pasterací.