Refit 100% červená řepa

Refit 100% červená řepa
Výrobce: Beskyd Fryčovice, a.s.
Objem: 330 ml
Obal: PET lahev
Název: Refit 100% červená řepa
Příchuť: Červená řepa
Typ nápoje: Šťáva
Přibližná cena: 25 Kč (za 100ml 7.58 Kč)
Energetická hodnota: 175 kJ (41 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Česká republika

Poslední přichuť jsem si nechal 100% červenou řepu. Uzavírám tímto článkem skupinu čtyřech příchutí Refit šťáv od společnosti Beskyd Fryčovice z Jižní Moravy.

Společnost Beskyd Fryčovice označuje svoji produktovou řadu Refit nápojů jako "unikátní výrobek". Ano, jsou unikátní. Nejenom že neprocházejí pasterací, mají 10-tidenní trvanlivost a obsahují rozhodně více minerálů a vitamínů než pasterované šťávy, ale jsou hlavně výjimečné svojí chutí. Pro někoho výjimečné pozitivně, pro někoho negativně. Ošetření probíhá pomocí technologie "vysokého tlaku". Uvidíme, jak výjimečná bude chuť 100% červené řepy.

Tak konečně. První a vlastně poslední příchuť ze všech Refit šťáv mi vážně chutná. Červená řepa má tak zemitou chuť, že mi přijde, jako bych polykal i hlínu. Úplně přesná chuť červené řepy. Hustá, podstatně hustší než třeba šťáva z domácí zavařené řepy. Tady prostě není žádná voda a je to znát. Chuť není ničím narušena, od začátku do konce pouze červená řepa. No pravda, úvod chutná trošku zemitě, ale to je v pořádku. Na závěr žádná pachuť, jenom lehké doznívání červené řepy.

Refit 100% červená řepa

Konzistence šťávy se řadí mezi husté typy podobné jahodovému nektaru. V tomto případě však nezaznamenáte žádné kousky ovoce, respektive zeleniny, jelikož se šťáva vyrábí lisováním. Jenom dobře. Úplně cítíte z hustoty nápoje tu poctivost, kvalitní zpracování, prostě paráda. Barvou vše odpovídá, tmavě vínová. Voní tak akorát a krásně vás připraví na samotnou chuť. Lze pít i teplejší, jelikož jde fakt o kvalitu.

Celou řadu Refit šťáv stáčí výrobce do stejné pevné PET lahvičky bílé neprůhledné barvy. Červenou řepu charakterizuje červeně zbarvené víčko a celkově do červena laděná etiketa. Podobně ale jako u mrkve mi připadá vykreslení červené řepy na etiketě dost odfláknuté. Na tom by kluci z Beskydu Fryčovice s.r.o. mohli zapracovat. Díky zmínce "červená řepa" ale jinak zákazník pozná, o jakou jde příchuť. Musím se přiznat, že do čtvrtice z Refitů mě červená řepa nadchla.

Složení: 100% šťáva z červené řepy