Brusinka 100% šťáva s dužninou

Brusinka 100% šťáva s dužninou
Výrobce: Ing. Pavel Cvrček
Objem: 250 ml
Obal: Skleněná lahev
Název: Brusinka 100% šťáva s dužninou
Příchuť: Brusinka
Typ nápoje: Šťáva
Přibližná cena: 63 Kč (za 100ml 25.2 Kč)
Energetická hodnota: Neuvedeno
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Česká republika

Existují šťávy, které nemůžete ve 100% podobě konzumovat. Respektive můžete, ale tak akorat na špičku jazyka. Jejich koncentrace je tak vysoká, že se samotné prostě pít nedají. To ale už víte z článku Šťáva neboli džus.

100% brusinková šťáva od společnosti, no jde spiš o fyzickou osobu, Ing. Pavel Cvrček z Lhoty pod Libčany patří k naprosto netradičnímu produktu na našem trhu. Stačí se totiž zeptat – "už jste někdy pili brusinkový džus?" Nepili, protože se na trhu skoro nenabízí a hlavně – nedá se pít! Brusinky najdete akorat v podobě nektaru, nebo častěji jako ovocný nápoj. Proto patří 100% brusinková šťáva k naprostě raritě. Neobsahuje totiž nic jiného než brusinky. Je samozřejmě sterilovaná, nebo spiš pasterovaná, aby déle vydržela. Dnešní "test" nebudu hodnotit jednotlivé faktory výrobku, protože to nejde.

Brusinka 100% šťáva s dužninou

Už samotné webové stránky www.rakytnik.eu mluví o doporučené denní dávce 2 až 3 polévkové lžíce. 100% brusinková šťáva totiž funguje skoro jako sirup. Použijete ji do jogurtu, do míchaných nápojů, při vaření, ke snídani jako ochucení vašeho müsli ap. Neda se pít samotná. Zkusil jsem to, ale velice opatrně. Voní jako nějaká domácí zavařenina, domácí sirup. Chutná VELICE kysele až trpce. Brusinky poznáte hlavně v závěru, kdy se objeví v pozadí jejich chuť. Stačí ale lehce svlažit rty a máte co jste chtěli. Na cukry zapomeňte. Po polknutí trošku hořká pachuť, ale tak... samotnou šťávu v původní podobě stejně nikdy pit nebudete.

Jelikož se jedná o prémiový výrobek, stáčí výrobce 100% brusinku výhradně do skleněných lahviček o objemu 250 ml. Mohli bychom taky tuto šťávu nazvat domácím lékem. Což samotná etiketa trošku naznačuje. Ona také cena 63,- není rozhodně malá. Jednoduchý obal, jednoduchá etiketa. Co víc vymýšlet. Jako doplněk stravy doporučují určitě vyzkoušet, jako nealko nápoj na osvěžení a zahnání žízně – nereálné. Mimo jiné rakytnik.eu také najdete na našich oblíbených fejsbucích.