Zajímavá Toma pomeranč banán + vláknina

Zajímavá Toma pomeranč banán + vláknina
Výrobce: PEPSICO CZ s.r.o.
Objem: 1000 ml
Obal: Tetra Pak
Název: Toma pomeranč banán + vláknina
Příchuť: Pomeranč, banán, vláknina
Typ nápoje: Ovocný nápoj
Přibližná cena: 25 Kč (za 100ml 2.5 Kč)
Energetická hodnota: 180 kJ (42 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Česká republika

Jasný příklad toho, jak etiketa dokáže prodávat. A určitě také zajimavé složení, neobvyklé, které poznáte nejenom díky textům, ale ihned po zahlídnutí nápoje v regálu. Tak to má být.

Ano dobrovolně se přiznávám, Toma pomeranč banán vláknina u mě zvítězila na první pohled. Prostě mě nápoj zaujal složením a etiketou. Kombinace chutí pomeranče, banánu a vlákniny není zrovna obvyklá. Ovocný nápoj, který obsahuje 50% ovoce představuje pro každého, co se trošku vyzná v nápojích kvalitnější produkt. Už jenom podle zmíněného procenta. Abych byl konkrétní: 29% pomerančové šťávy z koncentrátu, 14% jablečné šťávy z koncentrátu a 7% banánového pyré a banánové šťávy z koncentrátu. Škoda, že Pepsico sladí fruktózo@ndash;glukózovým sirupem a potom až cukrem. Vlákninu (kromě té ovocné) přidává výrobce ovesnou a pšeničnou. Nechápu přidavek aromatu a zahušťovadla pektin. Na co? Ovocný nápoj je samozřejmě nesycený a tudíž pasterovaný. Se složením jsem spokojen. Na chuť už se nemůžu dočkat.

Zajímavá Toma pomeranč banán + vláknina

Na první přivonění mi nápoj ihned připomněl klasický multivitamín. Vůně z krabice odhalí hlavně banán a trošku pomeranč. Po nalití do skla jsem podle pachu ztracen. Nerozeznám jablko, pomeranč ani banán. Zbarvení do oranžova asi způsobuje hlavně "ztmavující" barvivo beta–karoten. Podle mě zbytečné. Při nalévání do skleničky mimo jiné odhalíte větší hustotu nápoje a plovoucí kousky vlákniny. První ochutnání představuje jednu velkou hádanku. Určitě hlavně v úvodu zaznamenáte citrusové plody a jejich typickou kyselost. V zápětí nastupuje jablečný přidavek, který ale není příliš výrazný. Banán a jeho typická, jak to řict nejlépe "kluzkost" zlehoulinka doprovazí a sladí celý průběh chuti a jako taková vyzní hlavně v závěr. Cukry nijak nedominují, ikdyž je určitě v nápoji poznáte, spiš ale rafinovaně dokreslují celkový dojem. Na závěr trošku citrusová pachuť v ústech, která k charakteru nápoje patří. Musim se přiznat, že mi Toma pomeranč banán vláknina docela chutná.

Už v úvodu jsem přiznal pěknou etiketu a to platí. Toma ted hodně propaguje svoje 4A mezi kterými najdete i "bez umělých aromat". Proč není ve složení zmínka "přírodní aroma", ale pouze "aroma"? Asi mi někde něco uniká, jak je to opravdu s těmi aromaty. Uvítal bych široký uzávěr, díky kterému by se ovocný nápoj lépe naléval. Současné víčko, které když chcete dotáhnout se na konci závitu protočí a šroubujete znovu. Tahle vlastnost ale platí skoro u všech nápojů v Tetra Paku s úzkým uzávěrem. Vzhledově krabici určitě prospívá také zkosená přední levá hrana a celkově to produktu na vzhledu ještě více přidá. Na bočních stranách najdete kratší povídání o charakteru nápoje a zadní strana obsahuje klasicky všechny důležité "technické" údaje. Po Toma pomeranč s dužinou jsem i s druhou krabicovou Tomou u nás více než spokojen.

Složení: voda, pomerančová šťáva z koncentrátu (29%), jablečná šťáva z koncentrátu (14%), banánové pyré a banánová šťáva z koncentrátu (7%), fruktózo–glukózový sirup a cukr, ovesná a pšeničná vláknina, stabilizátor: pektin, aroma, kyselina: kyselina citronová, antioxidant: kyselina askorbová, barvivo: beta&ndas;karoten.