TOP Aloe Vera Juice

TOP Aloe Vera Juice
Výrobce: z Taiwanu
Objem: 1500 ml
Obal: PET lahev
Název: TOP Aloe Vera Juice
Příchuť: Aloe vera
Typ nápoje: Ovocný nápoj
Přibližná cena: 60 Kč (za 100ml 4 Kč)
Energetická hodnota: 139 kJ (33 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Taiwan

Tyhlety Aloe vera drinky se poprvé objevily na našem trhu odhaduji tak před pěti lety. První dodavatel byl z Jižní Koree a jeho výrobek byl v tu dobu unikátem. Proto také cena za 1,5 litrové balení dosahovala 80 korun. Dnes je situace jiná.

Koupil jsem Aloe vera nápoj TOP Aloe Vera Juice s 30% podílem Aloe vera. Přiznám se, že o těchto nápojích toho vím zatím málo. TOP Aloe Vera Juice byl za šedesát korun. Musím udělat průzkum, jestli podobné nápoje mají například větší nebo menší podíl Aloe vera, a proto je třeba i cena jiná.

U tohoto mě zklamala přítomnost acesulfamu K. Nechápu, proč ho výrobce do nápoje přidává. Kazí tak celkem zdrávé celkové složení. 30% podíl Aloe vera se přesně skládá z 12% gelu, 9% šťávy a 9% dužniny. Kromě doposud zmíněného obsahuje nápoj také kyselinu citronovou, fruktózu (7,3 g/100 ml) a květový med. Zajímavá přísada ta poslední.

Po otevření poctivého tvrdého víčka s dlouhým uzávěrem cítim takovou rostlinnou vůni nebo k čemu to přirovnat. Že by Aloe vera vůně? Je to uplně něco jiného než co jsem doposud cítil u všech možných druhů napojů. Vůně patří k těm výraznějším a celkem přijemným. Barvu má TOP Aloe Vera čirou a samozřejmě zaujmou uvnitř plovoucí kousky Aloe vera.

Zřejmě díky obsahu 12% gelu má Drink poněkud hustší konzistenci než většina doposud testovaných nápojů. Pravda, takový Rychtář dvanáctka – to je také hustota, ale jiná. Tam je to asi díky množství alkoholu, protože to si dám tři a jsem jak prut. U Aloe Vera Juice to bude ten gel, co zhoustne nápoj. Přes obsah umělého sladidla a fruktózy nepůsobí nápoj nijak sladce. Potěší také nulová pachuť po polknutí. A pořád máte takové nutkání chytat kousky dužniny a kousat je. Což jistě představuje jistou vyjímečnost zmíněného nápoje.

Díky vysoké ceně produktu si výrobce může dovolit více plastu na tmavě zelenou, hranatou PET láhev. To znamená její vyšší tvrdost a pevnost. To samé platí o kvalitě víčka. Etiketa zobrazuje rostlinu aleo vera, nic zvláštního, nic nehezkého. TOP Aloe Vera Juice se stačí na Taiwanu. Říkal jsem si, kolik asi tak stojí doprava? Respektive obal a doprava mají jistě nemalý podíl na celkové ceně. Zkusim za čas nějaký jiný Aloe vera a uvidíme. S tímto jsem byl celkem spokojen.

Složení: Voda, 30% aloe vera (12% gelu, 9% šťávy, 9% dužiny), fruktóza, kyselina citronová, acesulfam K, květový med