Tajemná chuť Cappy Ice fruit Red berry

Tajemná chuť Cappy Ice fruit Red berry
Výrobce: Coca-Cola
Objem: 1500 ml
Obal: PET lahev
Název: Cappy Ice fruit red berry
Příchuť: jablko + lesní plody
Typ nápoje: Ovocný nápoj
Přibližná cena: 25 Kč (za 100ml 1.67 Kč)
Energetická hodnota: 180 kJ (42 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Česká republika

Většina z Vás zřejmě zná nápoje Cappy z restaurací v malých skleněných lahvičkách. Coca-Cola vyrábí také Cappy Ice fruit. Tento nápoj svým charakterem chutná jako například nedávno zmíněné zelené jablko od Pfannera. Neměl jsem před par dny jinou možnost a musel nakoupit v nejmenovaném ne příliš mně oblíbeném small-hypermarketu a náhodou tam narazil na Cappy Ice fruit Red berry s příchutí ibišku prosím pěkně.

Nápoj je dost "voňavý". Jen díky výpisu složení na etiketě mohu hádat k čemu lze vůni přirovnat. Ibišek znám pouze jako vůni květů zmíněné rostliny. U Cappy Ice fruit red berry je vůně tak silná, že se v ní nevyznám. Charakterově bych ji snad přirovnal k mixu chuti jablka a ostružin a možná trošku ibišek? Nebo snad něco jako "lesní plody". Podle výrazné vůně jsem se trošku obával i chuti. Zbytečně. Red berry je svou chutí poněkud jemnější, konzistencí hustší, ne ale nijak zajímavý. Na začátku nasládlý na konci nakyslý. Nic zvláštního. Alespoň nezůstává na jazyku po polknutí žádná pachuť. Musím se přiznat, že jsem z tohoto nápoje lehce zmaten. Neumím pořádně přirovnat chuť ani vůni ke konkrétnímu ovoci a tak mi jako spotřebiteli musí pomoci hlavně detailní popis složení nápoje.

Coca-Cola samozřejmě má dostatek prostředků na to, aby dala nápoji kvalitní obal i etiketu. Podle plastové etikety a jejího potisku hned poznáte, jaké ovoce by se mělo v nápoji chuťově projevit. Mělo by. PET lahev je příjemná do ruky, pevná se širokým víčkem, stejném jako třeba u ledových čaju Nestea. V celkovém pohledu nic výjimečného, ale zase ne propadák. Zákazníka si ovocný nápoj Cappy ice fruit Red berry rozhodně najde. Interně si tu ale můžeme říci, že pro mě to bylo spíše fiasko.

Složení: voda, sacharidy (10,3 g/100 ml, z toho cukry 10,3 g) ovocné šťávy z koncentrátu: jablečná (11%), z černého rybízu (0,5%), borůvková (0,5%), fruktózo-glukózový sirup, regulátory kyselosti: kyselina citronová a citronan sodný, aroma včetně aroma ibišku, stabilizátory: glycerolester borovicové pryskyřice, škrobový oktenyl jantaran sodný, karboxymethylcelulosa a guma guar, koncentráty: borůvka, mrkev. Vitamíny: B3 (Niacin), E, B5 (kyselina pantothenová přidaná jako pantothenan vápenatý) a B6 (Pyridoxin).