Rio Herbal s chutí jablka a pampelišky

Rio Herbal s chutí jablka a pampelišky
Výrobce: McCarter a.s.
Objem: 1000 ml
Obal: Tetra Pak
Název: Rio Herbal jablko pampeliška
Příchuť: Jablko a pampeliška
Typ nápoje: Ovocný nápoj
Přibližná cena: 36 Kč (za 100ml 3.6 Kč)
Energetická hodnota: 163 kJ (38 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Slovensko

Tak tuhletu chuťovou exotiku jsem našel ve výprodeji a znovu jsem si vzpomněl na pampeliškové víno z filmu Adéla ještě nevečeřela, které jsem nikdy nepil. Měl bych. Ovocný nápoj Rio Herbal zase od společnosti McCarter. Honza se nedávno v komentářích nahlas zeptal s čím ještě přijdou a přišli zase s něčim extra.

Otvíral jsem Tetra Pak trošku s obavou, jak bude nápoj vonět i chutnat. Voní zvláštně, trošku jako nějaký léčebný lektvar nebo jak to popsat. Ano, budou to ty pampelišky, které vůní převládají. Po napití... tyjo zvlášní chuť, cítím kromě pampeliškového lektvaru jablko. Ale jo, přijemné pití, žádný negativní dozvuk chuti, spokojenost. Ikdyž se na úvod zdá dost sladký, zdání klame. McCarter dle mého našel dobrou a zajímavou kombinaci chutí.

Jelikož se jedná o ovocný nápoj,obsahuje pouze 25% hm. ovocné složky, čili jablečné šťávy z koncentrátu. Pampeliškového výluhu celkem 0,5 % hm. Zajímavá je určitě varianta hnědého třtinového cukru (9 g/100 ml) místo jakýchkoliv glukózo fruktózo sirupů či obyčejného cukru. Určitě má svůj důvod a věřím, že výrobce testoval různé varianty sladidel. Ovocný nápoj Rio Herbal jablko s pampeliškou neobsahuje žádné nevhodné přidatné látky. Akorát snad aroma (původ neznámý) – zřejmě chemicky vyrobené, asi aby nápoj "lépe" voněl a chutnal.

Zpravidla většinu svých nápojů výrobce McCarter balí do Tetra Paku. Asi rozumná volba, ikdyž v rámci některých cenově dražší výrobků bych raději volil sklo. I jablko s pampeliškou koupíte pouze v krabici. Úzké víčko má své slabiny hlavně v případě šplíchacího nalévání, jiná možnost ale na litrovém Tetra Paku z důvodu malého místa na vrchu obalu není. Etiketa patří mezi ty hodně vydařené. Pěkný kontrast zeleného jablka a žluté pampelišky hned konzumentovi řekne z čeho je nápoj složen. Texty na etiketě taky ladí. Jsem spokojen. Ikdyž ta cena 36 korun...