Povedený Rio Pomeranč se Stévií

Povedený Rio Pomeranč se Stévií
Výrobce: McCarter a.s.
Objem: 1000 ml
Obal: Tetra Pak
Název: Rio Pomeranč
Příchuť: Pomeranč
Typ nápoje: Ovocný nápoj
Přibližná cena: 39 Kč (za 100ml 3.9 Kč)
Energetická hodnota: 155 kJ (36 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Slovensko

Další nápoj od slovenského výrobce společnosti McCarter z Bratislavy. Nedávno jsme tu měli Rio vodu s kousky dužiny citronu. Dnes se podíváme na v Tetra Paku balený Pomeranč s přidáním Stévie. Tato tropická rostlina je až 300x sladší než cukr (sacharóza). Stévii už jsme řešili v nápoji Rauch Nativa Zelený čaj citron a tak uvidíme jak bude chutnat Pomeranč od McCartera.

Osobně mě překvapila kombinace pomerančového ovocného nápoje se Stévií. Když vymačkáte pomeranče obvykle mají dostatek přírodních cukrů a tak není třeba domácí šťávu doslazovat. To ovšem platí hlavně u 100% šťávy a záleží jak je pomeranč hodně zralý. U ovocného nápoje Rio Pomeranč s podílem ovocné složky 40% dosladil výrobce Stévií, fruktózou a glukózovým sirupem. A výsledek se moc povedl. Kromě pomeranče nápoj voní nějakým sladkým jídlem. Bohužel si nemůžu za nic na světě vzpomenout, co mi to připomíná. Kdyby jste na to někdo přišel, sem s tím. Voní ale rozhodně příjemně. A chuť je opravdu moc dobrá. Výrobce uvádí podíl ovocné šťávy min. 40%. To podle chuti nepoznáte, snad jedině tak, že nápoj není citrusově nakyslý jako u 100% pomerančové šťávy. Rio Pomeranč má chuť příjemně vyváženou a já nemám cokoliv, co bych vytknul. Žádná pachuť po polknutí, nijak přehnané množství cukru (cukr nahrazuje fruktóza a glukózový sirup), chuť jak má být. Můžete ho pít i nevychlazený a abych nezapomněl neobsahuje žádné umělé přisady, kromě aromat. Také jsem si všiml, že v nápoji něco plave, asi kousky pomeranče, aspoň doufám. Škoda tak vysoké ceny, protože jinak bych začal tohle Rio pravidelně kupovat.

Krabicový obal Tetra Pak má podobný tvar jako nedávno testovaný Relax brusinka. Bohužel hlavně díky svému objemu na vrchu najdete uzké víčko, ze kterého se Rio Pomeranč příliš dobře nenalévá. Na etiketě výrobce mimo jiné uvádí zmínku o aseptickém plnění, díky kterému "je zachována přirozená chuť i kvalita ovoce". Laicky řečeno. Jinak jde o velice moderní a velice drahou technologii plnění. V části složení si také přečtete "Pomerančový nápoj s přírodním sladidlem a sladidlem". Přírodní sladidlo znamená Stévie, sladidlo zřejmě fruktóza a glukózový sirup. Žádné umělé sladidlo. K etiketě nemám žádných výtek. Pomeranč je pěkně a názorně zobrazen, veškeré texty také. Celkově rozhodně povedený výrobek.

Složení: Složení: pramenitá voda, pomerančová šťáva z koncentrátu pomerančové šťávy (40% hm.), fruktóza, glukózový sirup, aroma, regulátor kyselosti: kyselina citronová, sladidlo: glykozidy steviolu (extrakt z listů rostliny Stevia).