Poletující kousky ovoce v nápoji Curva

Poletující kousky ovoce v nápoji Curva
Výrobce: Nezjištěno
Objem: 500 ml
Obal: PET lahev
Název: Curva
Příchuť: Pomeranč, grep, ananas, kokos, kiwi
Typ nápoje: Ovocný nápoj
Přibližná cena: 26 Kč (za 100ml 5,2 Kč)
Energetická hodnota: 130 kJ (30 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Nezjištěno

Dnes se mi dostalo do ruky pět příchutí nápojů Curva (čti “curva”) od společnosti Agnezia. Agnezia pouze nápoje dováží, výroba probíhá mimo území České Republiky. Curva drinks patří mezi nesycené s kousky poletujícího ovoce, podobně jako u Aloe Vera drinků.

Osobně jsem se velice těšil na ovocný nápoj, ve kterém plave kiwi, grapefruit, pomeranč, kokos nebo ananas. Škoda, že se od sebe jednotlivé druhy liší pouze těmi kousky. Základ nápoje tvoří vždy mix hruškové a jablečné šťávy. Takže to vezmeme postupně.

První přišla vhod chuť Coconut. Na etiketě je uvedeno složení z koncentrovaného jablečného a hruškového džusu s kousky kokosu. Plus další specialitky jako např. semena bazalky, mořská řasa... Kousky kokosu jsou opravdu veliké, vidíte je plavat uvnitř. Jakmile se ale dostanou do úst, nepoznali by jste o co jde. Nápoj je opravdu jiný. Něco nového. Řekl bych dost povedeného. Vůně velice příjemná až lehounce podmanivá. Osobně nechápu proč jsou přidána umělá sladidla k bílému cukru (bílý cukr je zmíněn jako jedna z přísad na etiketě). Celkově ale příliš sladký tento světle zelený Coconut není.

Grapefruit Prakticky téměř stejný nápoj jako "Coconut". Grapefruit má stejné složení, vůni, barvu i chuť, jenom má lehký citrusový nádech. To díky dužině grapefruitu uvnitř. Čili nyní se stejně hodně těšíte na kousky grepu, ne na kokos. Ano, to je jediný rozdíl.

Kiwi U této příchutě je trošku znát chemie. Opět cítíte vše stejné jako u předchozích dvou. Zrníčka kiwi dělají tu jakoby umělou chuť. Osobně mi semínka v nápoji příliš nechutnala. Což ale nemusí být Váš případ.

Ananas Toto ovoce lze málo k čemu přirovnat. Proto Curva ananas chutná více jinak, než předchozí tři. Jelikož má ananas celkem výraznou chuť, příjemně to dopadá na celý nápoj. Barva je více nažloutlá, než u ostatních.

Pomeranč Jednoznačně nejchutnější z celé pětky. Pravda, pomeranč se řadí mezi nejtypičtější příchutě nápojů obecně, možná proto tedy nejchutnější. Dužina z pomeranče se nejvíce blíží zmíněnému grapefruitu, ale celkově je nápoj lepší. I barevně se vymyká předchozím. Ty jo, chutná i neledový. Mňam.

Všech pět druhů ovocných nápojů Curva se prodává výhradně v půl litrové dost pevné PET lahvi s takovým více příjemným víčkem. Etiketa je foliová (ocení hlavně ti co pečlivě třídí odpad – což jsem i já) s množstvím údajů ve vícero jazycích. S obalem jsem byl spokojen. Celkový dojem tedy určitě pozitivní. Přesto, že nápoje obsahují spousty náhradních sladidel, na chuti to nepoznáte. Rozhodně to ale není zrovna pozitivní součást a může tak odradit mnoho konzumentů včetně mě.

Složení: čistá voda, bílý cukr, koncentrovaný jablečný a hruškový džus, semena bazalky, dužiny pomeranče, alginát sodný, mořské řasy, kyselina citrónová, sladidla: aspartam (obsahuje fenylalanine),cyklamát sodný, acesulfam, konzervant: sorban draselný, potravinová ochucovadla.