Ovocný nápoj Relax EXOTICA kokos ananas banán

Ovocný nápoj Relax EXOTICA kokos ananas banán
Výrobce: Maspex Wadowice
Objem: 1000 ml
Obal: Tetra Pak
Název: Relax EXOTIKA kokos ananas banan
Příchuť: Ananas a kokos
Typ nápoje: Ovocný nápoj
Přibližná cena: 36 Kč (za 100ml 3.6 Kč)
Energetická hodnota: 194 kJ (46 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Evropská Unie

Koupil jsem Relax EXOTICA kokos, ananas, banán hlavně z důvodu celkem povedené etikety. Vidíte, jak etiketa prodává. Jde o ovocný nápoj a jsem moc zvědavý na jeho chuť.

Nápoje značky Relax prodává na českém trhu společnost MASPEX Czech s.r.o. Na etiketě se dozvídám, že je nápoj vyrobený v EU. Jelikož společnost Maspex vlastní ze 100% polská firma, může být klidně nápoj vyrobený v Polsku. Mimo jiné Maspex hospodařil v roce 2011 se ztrátou. Uvidíme jak se mu povedl Relax EXOTICA kokos, ananas, banán.

Barvou připomíná tak trošku vyblitý zelí, jak říkávala moje babička. Fakticky se nejvíce blíží barvě ananasového nápoje, čili taková světle žluto–bílá barva. Nápoj neobsahuje žádné konzervační látky, výrobce ho sladí cukrem a/nebo glukózo–fruktózovým sirupem. Okyselen kyselinou citronovou a bohužel ovoněn aromaty. Proč zase chemické a né přírodní aroma? Škoda no.

Ovocný nápoj Relax EXOTICA kokos ananas banán

Když si přivoním rozeznávám ananas a možná trošičku kokos. Po banánu ani památky. Přitom podle etikety: ananas 16,5%, banán 4% a kokos 0,5%. Musim uznat, že voní celkem dobře tenhleten Relax EXOTICA. V chuti určitě převládá ananas. Kokos slouží spiš jako takové "dovonění", jelikož na jazyku ho tolik nezaznanamenáte. Výsledná chuť má náběh do piňakolády (nebo jak se to nazývá). Ale něco ji chybí, nevím co, možná hustší konzistence (pomohlo by asi více banánu, který vůbec necítím). Dle mého by se na chuti dalo ještě určitě zapracovat.

Jak už jsem zmínil v úvodu, líbila se mi etiketa, která pěkné zobrazuje kokos, banán a anas. Plody vypadají dost "reálně" jakoby právě sklizené. To považuji za nejlepší volbu, zobrazovat ovoce co nejvíce podobné realitě, žádné grafické počitačové úpravy. Etiketa také nabízí recept na piňa coládu (aha, takhle se to piše) samozřejmě s hlavní přisadou ovocného nápoje Relax EXOTICA kokos, ananas, banán. Škoda úzkého víčka Tetra Paku, ale na to jsme u Relaxu už zvyklí. Ve finále tu mohu interně říci – na to, že jde o ovocný nápoj patří Relax EXOTICA k tomu lepšímu průměru.

Složení: voda, protlaky a šťávy z koncentrátů (21%) z: ananas (16,5%), banán (4%) a kokos (0,5%), cukr (D) a/anebo glukózo–fruktózový sirup (G), regulátor kyselosti (kyselina citronová), aromata). D,G – v závislosti od použité suroviny: viz potisk na vrchu obalu. (poznámka Johnnyho: "matoucí a komplikované")