Ovocný nápoj Capri-Sonne pomeranč

Ovocný nápoj Capri-Sonne pomeranč
Výrobce: Vitar, s.r.o.
Objem: 200 ml
Obal: Plast + Hliník
Název: Capri-Sonne Orange
Příchuť: Pomeranč
Typ nápoje: Ovocný nápoj
Přibližná cena: 9 Kč (za 100ml 4.5 Kč)
Energetická hodnota: 179 kJ (42 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Česká republika

Nápoj Capri-Sonne se poněkud vymyká všem ostatním produktům z odvětví ochucených nápojů. Hlavně z důvodu svého netypického obalu. Společnost (výrobce) Vitar, s.r.o. se nespecializuje na výrobu nápojů. Capri-Sonne vyrábí v licenci. Ochutnal jsem to dnes opravdu po dlouhé době a musím tedy říct, že jako joo.

Už podle jemné vůně poznáte minimální množství nepřírodních látek v nápoji. Tento voní hlavně citrusovými plody, ale jen zlehka. Jelikož se jedná o ovocný nápoj, absence oxidu uhličitého nijak neumocňuje nakyslou štiplavou chuť citrusů. Capri bych chutí přirovnal nejlépe asi doma připravené šťávě tzn. pomerančovo-citronový sirup a voda (co nejméně chlorovaná samozřejmě). S tím rozdílem, že tady zaznamenáte drobné částečky ovoce v nápoji. Barva mix citronů a pomerančů potvrzuje. Díky prakticky nulovému přídavku čehokoliv umělého v nápoji nezaznamenáte na jazyku žádnou pachuť po polknutí. A to nemusí být nápoj ani vychlazen. Zkrátka, k chuti nemám co vytknout.

S obalem to je horší. Nějak mi je nepříjemný tento "pytlík" plný ovocného nápoje. Alespoň že je vše dobře uzavřeno a zabaleno, včetně přilepeného brčka na zadní straně obalu, kterým po propíchnutí zúženého místa na obale celý nápoj konzumujete. Pro omrknutí barvy bylo nutné obal nahoře odstřihnout. Jen jsem se chtěl přesvědčit, zda barva odpovídá příchuti. Jistota je jistota. Objemem 200 ml se Capri-Sonne pomeranč řadí mezi nejmenší balení ochucených nápojů na našem trhu vůbec. Bonusovka navíc: Capri-Sonne můžete dát zmrazit a vychutnat si ho jako zmrzlinu.

Složení: Voda, cukr (10,4 g/100ml), pomerančová šťáva z koncentrátu (7,4%), citronová šťáva z koncentrátu (4,6%), vitamín C (10mg/100ml); přírodní pomerančové aroma